Zamknij

5 największych zalet druku dtg

08:51, 20.07.2022 | .

5 największych zalet druku dtg

Bezpośrednia technika oznakowania odzieży dtg to jedna z najpopularniejszych metod oznakowania na rynku ze względu na swoje właściwości. Do jej zastosowania wymagana jest specjalna maszyna, która tworzy obraz na podstawie danych z komputera oraz kunsztu pracownika. Jakie są atuty druku cyfrowego dtg?

Druk dtg – doskonałe odwzorowanie i głębia koloru

Pokrywanie produktów techniką dtg ma wiele zalet, jedną z nich jest możliwość uzyskiwania wyrazistych barw spośród 40 kolorów do wyboru. Paleta CMYK pozwala na uzyskanie idealnego nasycenia, dlatego też nadruk idealnie wygląda na tle jednolitego materiału.

Ponadto tego rodzaju nadruk cyfrowy z dużą precyzją i dokładnością oddaje nawet małe elementy oraz szczegóły. Maksymalny obszar nadruku to z reguły 50 × 70 cm lub 40 × 60 cm. Z kolei rozdzielczość, jaką można uzyskać to aż 1440 DPI, jest to jakość fotograficzna dlatego wybrane wzory i kolory wyglądają naprawdę rewelacyjnie.

Nadruk dtg – różnorodność materiałów do wyboru

Oznakowanie cyfrową metodą druku bezpośredniego dtg można wykonać na ubraniach, torbach, a także innych akcesoriach. Najlepiej sprawdzają się jednak w przypadku odzieży bawełnianej z nie większą niż 20 procent domieszką z poliestru. Druk dgt nadaje się znakomicie zarówno do umieszczenia na froncie i z tyłu, jak i na rękawach oraz ściągaczach, co wyróżnia go wśród innych technik.

Drukowanie metodą dtg, czyli wiele projektów dla jednego zamówienia

Druk dtg to szansa na personalizację odzieży, gdyż w ramach jednego zamówienia można utworzyć dowolną ilość projektów. Istnieje więc szansa na pokrycie innym nadrukiem koszulek polo, toreb, a jeszcze innym czapek. Co ważne, ilość kolorów nie wpływa na ostateczną cenę produktu.

Nadruk dtg – trwałość na najwyższym poziomie

Cyfrowy nadruk dtg gwarantuje bardzo dużą trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Ubrania z takim oznakowaniem wytrzymują ponad 100 prań bez naruszenia struktury druku. Ponadto korzystanie z odzieży z takim oznakowaniem wyróżnia komfort noszenia w każdych warunkach atmosferycznych, ponieważ jest niemalże nieodczuwalna. Poza tym nie obciąża nawet lekkich koszulek, a do tego nie odkształca się pod wpływem wgnieceń czy wysokich temperatur.

Aby jeszcze bardziej wydłużyć trwałość znakowania odzieży, należy stosować się kilku podstawowych zasad:

● prać na lewej stronie w maksymalnej temperaturze 40 stopni;

● prać tylko na niskich obrotach;

● prasować na lewej stronie;

● nie suszyć w automatycznych suszarkach.

Trzymanie się tych zasad pozwoli na przedłużenie wytrzymałości odzieży i utrzymanie doskonałego efektu estetycznego.

Innowacyjny druk dtg – opłacalność dla niskich i średnik nakładów

Nadruk dtg opłacalny jest zarówno od 1 sztuki, jak i przy nakładzie, który przekracza 100 sztuk. Z tego powodu to idealny wybór nie tylko dla celów indywidualnych, lecz także do znakowania odzieży roboczej, reklamowej bądź gastronomicznej. Trzeba pamiętać, że nie wykonuje się czarnych nadruków na odzieży tego samego koloru i analogicznie w przypadku białych ubrań.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%