Zamknij

Problem z elektryzującymi się włosami? Poznaj te skuteczne sposoby

15:31, 06.06.2022 | materiał partnera

Elektryzujące się włosy to często spotykany problem. Okazuje się, że to zjawisko ma dużo wspólnego z nieprawidłowym sposobem dbania o naszą fryzurę. Tymczasem wystarczy wprowadzić do codziennej rutyny zaledwie kilka zmian, aby zobaczyć ciekawe i przede wszystkim zaskakujące rezultaty. Co zrobić, aby nasze włosy nie elektryzowały się, były prostsze w stylizacji i łatwiejsze w ujarzmieniu? Oto sprawdzone sposoby!

Elektryzujące się włosy – kogo dotyczy powyższy problem?

Na samym wstępie warto podkreślić, że elektryzujące się włosy to w pełni naturalny proces, ale niekoniecznie pożądany. Pod wpływem tarcia nasze włosy naładowują się dodatnio, a następnie odpychają się wzajemnie i podnoszą. Problem ten występuje jednak głównie w przypadku, gdy brak im odpowiedniego nawilżenia. Suche włosy są bardziej podatne na elektryzowanie i nie ma co do tego wątpliwości. Dlatego jeżeli nie przywiązujemy zbyt dużo uwagi do codziennej pielęgnacji fryzury – w efekcie możemy spodziewać się występowania właśnie takiego zjawiska. Co możemy zrobić, aby mu zapobiegać? Jak wygładzić włosy?

Jak wygładzić włosy, aby mniej się elektryzowały?

Skuteczne sposoby na elektryzujące się włosy to przede wszystkim metody związane z przywróceniem włosom właściwego nawilżenia, a także zapobieganiem ich niszczenia. Musimy pamiętać o tym, że jeżeli nie będziemy odpowiednio dbać o stan naszych włosów i narazimy je na uszkodzenia – w efekcie będą one trudne w stylizacji. Pojawią się także problemy związane z elektryzowaniem. 

Musimy zastanowić się, jak wygładzić włosy i co zrobić, aby utrzymać taki stan. Jeżeli mamy taką możliwość, powinniśmy zrezygnować z częstego używania takich urządzeń jak lokówki czy prostownice. Gdy używamy suszarki, upewnijmy się, że nie ustawiamy zbyt gorącego nawiewu. W nawilżeniu włosów może pomóc ich regularne olejowanie. Produkty dobieramy względem porowatości.  

Jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja włosów?

Jak powinna wyglądać nasza codzienna pielęgnacja włosów? Przede wszystkim – w miarę możliwości – powinniśmy ograniczyć częstotliwość mycia włosów. Nie ma potrzeby oczyszczania skalpu codziennie. Raz w tygodniu warto natomiast sięgnąć po silnie myjący szampon, aby mieć pewność, że pozbyliśmy się z włosów silikonów (one także mogą powodować elektryzowanie).

Przy każdym myciu należy stosować odżywkę, a od czasu do czasu maskę. Przydatne będą mgiełki i spraye ułatwiające rozczesywanie. Elektryzujące się włosy to zmora, dlatego tak chętnie szukamy sposobów na ich wygładzenie. Warto rozważyć stosowanie produktów do włosów z funkcją antystatyczną.

Możemy rozważyć spanie w turbanie (aby włosy nie ocierały się o poduszkę), które również spełnia swoją funkcję i bywa pomocne. Na co dzień nie musimy rezygnować z kosmetyków ułatwiających stylizację, ponieważ również i one mogą chronić nas przed elektryzowaniem włosów. Kolejnym ważnym aspektem jest szczotka – testuj, sprawdzaj i wybierz taką, która nie będzie powodowała wspomnianego elektryzowania. Na szczęście w drogeriach dostępnych jest mnóstwo wariantów i każdy znajdzie produkt odpowiadający jego potrzebom. 

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%