Zamknij

Oazy spokoju w Gdańsku – gdzie szukać mieszkania dla fanów natury?

08:15, 03.06.2022 | materiał partnera

Gdańsk. Miasto Solidarności, stolica województwa pomorskiego z ponad 1000-letnią tradycją, a także jeden z największych portów nad Morzem Bałtyckim. Miejsce, w którym przeszłość miesza się z teraźniejszością w niezwykły sposób, urzekając chyba każdego, kto kiedykolwiek odwiedził to miasto. I choć ma tyle lat, to zachwyca nowoczesnością, otwartością i wciąż kusi kolejne rzesze ludzi, którzy marzą, by zamieszkać właśnie tu! W czym tkwi sekret Gdańska?

Największy wpływ na historię i charakter tego miasta miało z pewnością jego położenie. To tutaj na początku IX wieku prężnie rozwijał się ośrodek rolniczo-rybacko-rzemieślniczy, o czym świadczą liczne znaleziska archeologiczne. Stąd wywodził się także słynny „bursztynowy szlak”.

Burzliwe dzieje miasta

Mimo licznych najazdów, wojen i zawirowań Gdańsk stale się bogacił i rósł w siłę jeszcze bardziej – handel wręcz rozkwitał, dzięki typowej hanzeatyckiej tożsamości miasta, a do XVI wieku był najbogatszym miejscem w Rzeczypospolitej. 

We współczesnej historii Polski Gdańsk jest uznawany za symboliczne miejsce wybuchu II wojny światowej. Podczas wojny miasto było dwukrotnie bombardowane, jednak największych zniszczeń dokonano podczas tzw. "wyzwolenia" miasta przez wojska radzieckie i polskie w 1945 roku. Władze komunistyczne podjęły się jego dość szybkiej odbudowy. Gdańsk ponownie stał się największym portem na Bałtyku, ale z ówczesną władzą nie zgadzali się ludzie ze środowisk robotniczo-inteligenckich. To właśnie wtedy powstał słynny ruch Solidarność – niezależna organizacja walcząca z komunizmem, znana na cały świat. Po kolejnych burzliwych dziesięcioleciach Gdańszczanie, jak i wszyscy Polacy, odzyskali wolność, której tak bardzo pragnęli.

We współczesnym Gdańsku mieszka prawie pół miliona mieszkańców. Zajmuje on szóste miejsce w Polsce pod względem liczby ludności, a także jest handlowym i turystycznym centrum Pomorza. Jego architektoniczne atrakcje nie tylko zachwycają, ale też często skłaniają do refleksji nad przeszłością – można tu znaleźć liczne muzea, zabytkowe Główne Miasto z malowniczymi kamienicami, fontannami, ratuszem i bramami. Uliczki wypełnione są restauracjami, pubami co tworzy niesamowity klimat tętniącego życiem miasta.

Piękno przyrody w centrum metropolii

Gdańsk to oczywiście piękne plaże nad Zatoką Gdańską, ale nie tylko – można tu znaleźć także liczne parki, które nadają miastu jeszcze większego uroku. Park Oliwski to chyba jedno z najbardziej znanych miejsc tego typu w tym mieście, w którym oprócz niesamowitej flory i fauny możemy podziwiać sztukę w formie wielu rzeźb czy posłuchać koncertów organowych.

Jeden z najstarszych parków w Gdańsku, drugi co do wielkości po Parku Oliwskim i leżący w zupełnie innej części miasta to Park Oruński. Możesz tam podziwiać stawy, wodospady i aleje wypełnione ciekawymi odmianami drzew, a obok samego Parku znajdziesz zabytkowy Dworek z XIX wieku. Niedaleko powstał także duży plac zabaw dla dzieci, co czyni to miejsce idealnym na spacery z całą rodziną.

Gdańskie inwestycje Grupy Murapol – coś dla wielbicieli natury

Jeśli jesteś fanem przyrody, kochasz przebywać w otoczeniu zieleni i szukasz nieruchomości właśnie w takim miejscu to z pewnością przypadną Ci do gustu nowoczesne mieszkania w gdańskich inwestycjach Grupy Murapol.

Murapol Osiedle Zdrovo powstaje w spokojnej dzielnicy Łostowice, w otoczeniu zielonych terenów rekreacyjnych. Kameralna zabudowa oraz funkcjonalne mieszkania o szerokim wyborze metraży z innowacyjnymi rozwiązaniami zapewnią wygodę wszystkim mieszkańcom – zarówno osobom zainteresowanym kawalerkami, jak i rodzinom z dziećmi marzącym o 4-pokojowych lokalach. W tej lokalizacji zostało jeszcze 69 mieszkań.

Murapol Osiedle Zdrovo 2 to inwestycja mieszkaniowa stanowiąca kontynuację wspomnianego wyżej Murapol Osiedla Zdrovo, również zlokalizowana w dzielnicy Łostowice. Do każdego lokalu w dwóch 4-kondygnacyjnych budynkach będzie przynależała powierzchnia dodatkowa – na parterze ogródek, a na wyższych kondygnacjach przestronny balkon. Do wyboru kupujących jest 99 mieszkań w tej inwestycji.

Murapol Osiedle Novelo jest nowoczesnym miejscem, zlokalizowanym w spokojnej, południowej części Gdańska. Otoczenie zielonych terenów pozwoli mieszkańcom na co dzień obcować z naturą, a łatwy dojazd do centrum na korzystanie z uroków miasta. Zastanawiający się nad zakupem nieruchomości mogą wybierać spośród 133 mieszkań w tej inwestycji.

W standardzie wszystkich budynków zainstalowany zostanie system Home Management System. Dzięki temu rozwiązaniu mieszkańcy inwestycji będą mogli korzystać z funkcjonalności inteligentnego mieszkania, co pozwoli na zdalne sterowanie urządzeniami elektrycznymi, zaworami wody czy ogrzewaniem w mieszkaniu, co przekłada się na nawet 30% oszczędności na zużyciu wody w skali roku. Z kolei o czyste powietrze we wnętrzach zadbają pakiety antysmogowe montowane w każdym mieszkaniu.

Do dyspozycji mieszkańców będą także stacje ładowania samochodów elektrycznych i stojaki rowerowe, co z pewnością ma duże znaczenie dla wszystkich osób, które pragną żyć jeszcze bardziej ekologicznie i minimalizować swój negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Dodatkowo, na terenie wszystkich inwestycji znajdą się także ogrody deszczowe – urokliwa dekoracja, która jest nie tylko cennym wsparciem w ochronie ekosystemu, ale też zapewni przyszłym mieszkańcom doskonałe miejsce do relaksu. To świetne rozwiązanie dla wszystkich pragnących być blisko natury na co dzień.

Nowe mieszkania w Gdańsku już na Ciebie czekają, nie zwlekaj!

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%