Zamknij

Jaki hosting dla sklepu internetowego?

13:46, 30.05.2022 | ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Sklepy internetowe to coraz lepszy biznes, ponieważ z roku na rok rośnie zainteresowanie zakupami online. Sprawnie działający e-sklep musi mieć dobrej klasy hosting. To wręcz podstawa dla takiego sklepu. Jaki hosting będzie najlepszy dla takiej witryny?

Przez internet kupujemy już niemal wszystko. To sprawia, że coraz więcej przedsiębiorców uważa otworzenie własnego sklepu online za bardzo dobry biznes. Aby jednak całe przedsięwzięcie się udało, wymaga dobrego pomysłu, dokładnego planowania, ale i bardzo dobrego zaplecza technologicznego. Jedną z ważniejszych kwestii jest wybór odpowiedniego hostingu. 

Dlaczego potrzebny jest dobry hosting?

Sklep internetowy to biznes, a pieniędzy dostarczają klienci. Każdemu właścicielowi e-sklepu zależy, żeby takich klientów było jak najwięcej. Duży ruch w sklepie to jednak duże wyzwanie dla serwera. Dlatego właśnie nie zawsze tani hosting jest odpowiedni dla e-sklepu z dużym ruchem. Taki serwis potrzebuje zdecydowanie lepszych rozwiązań hostingowych, o czym za chwilę napiszemy dokładniej. Co daje dobry hosting? Przede wszystkim strona www szybko się ładuje. Do tego nie ma problemu z częstymi awariami. Każda chwila niedostępności e-sklepu to utrata pieniędzy dla jego właściciela.

Rozwiązania hostingowe do wyboru

Firmy hostingowe oferują różne rozwiązania hostingowe, dlatego nie ma problemu, żeby dobrać odpowiednie do potrzeb konkretnego sklepu internetowego. W przypadku bardzo małych sklepów, które dopiero rozpoczęły działalność, na początek może wystarczyć zwykły hosting współdzielony. W przypadku większych e-sklepów to może być jednak za mało. Tutaj ruch jest większy, a więc i serwer musi być mocniejszy. Optymalnym rozwiązaniem może się okazać wybór serwera VPS. Gdy sklep online odniesie sukces i ma bardzo duży ruch dzienny, trzeba postawić na jeszcze mocniejsze rozwiązanie. W tym przypadku nieoceniony okazuje się serwer dedykowany. Wszystko zależy oczywiście od potrzeb konkretnego sklepu.

Ważne parametry przy wyborze hostingu

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając hosting dla sklepu internetowego? Ważne są parametry takiego rozwiązania. Należy zatem zwrócić uwagę na oferowaną pojemność dysku, dostępny transfer miesięczny (najlepiej bez ograniczeń) i uptime (czas bezawaryjnej dostępności serwera). Ważne jest także kompleksowe wsparcie techniczne oraz lokalizacja serwerowni i częste wykonywanie backupów.

Własny sklep internetowy może być doskonałym pomysłem na biznes. Warto jednak zadbać o dobry hosting dla takiego sklepu. To zapewni szybkie działanie witryny oraz pozwoli uniknąć częstych awarii. W internetowym biznesie to bardzo ważne.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%