Zamknij

Praca sezonowa dla studentów w Wielkiej Brytanii

16:43, 12.02.2018 artykuł sponsorowany
Fot. materiał partnera Fot. materiał partnera

Praca za granicą to znakomite rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy pragną zarobić dodatkowe pieniądze, ale także chcą podszkolić swoje umiejętności językowe oraz poznać nową kulturę. Praca sezonowa świetnie sprawdzi się dla studentów, którzy nie tylko poprawią swój budżet, ale również zdobędą przydatne umiejętności, doświadczenie i kwalifikacje.

Jak legalnie szukać pracy za granicą?

Istnieją dwa sposoby poszukiwania pracy. Wszystko zależy od tego, jaką osobą jesteś. Jeżeli chcesz przyjechać na miejsce i być pewny tego, że otrzymasz pracę – lepiej przed wyjazdem dobrze przeszukaj sieć, powysyłaj swoje CV do różnych pracodawców. Jeżeli należysz do osób, które są niepoprawnymi optymistami i wierzysz, że ‘na pewno wszystko będzie dobrze’, pracy możesz szukać bezpośrednio na miejscu. Niektórzy twierdzą, że drugi sposób, choć bardzo odważny, otwiera przed nami zdecydowanie więcej możliwości. Dlaczego? O tym już za chwilę.

Zgłoś się do agencji pracy

To jeden z podstawowych sposobów znalezienia odpowiedniej dla nas pracy. Udając się do agencji, musisz pamiętać, aby zabrać ze sobą swoje CV, zdjęcia do dokumentów, czy też zaświadczenie o odbytych latach nauki lub pracy. Czasami warto zgłosić się do kilku agencji jednocześnie, ponieważ dzięki temu będziesz miał możliwość wybrania oferty, która bardziej ci odpowiada. Należy pamiętać, że w takich instytucjach będziemy poproszeni o zaprezentowanie swoich umiejętności językowych. Może to odbyć się w formie ustnej lub pisemnej. W takim przypadku nie stresuj się niepotrzebnie. Odpowiadaj, pisz najlepiej jak potrafisz.

Udaj się do Job Centre

Jest to sieć lokalnych biur pośrednictwa pracy. W tych placówkach masz możliwość zarejestrowania się jako bezrobotny, ale również posiadasz dostęp do aktualnych ofert pracy. Co może cię tam zaskoczyć? Wypełnianie dokumentów przy pomocy komputerów z dotykowym ekranem, możliwość bezpośredniego kontaktu z pracodawcą przez sieć bezpłatnych telefonów.

W jakich zawodach najczęściej pracują Polacy?

Jeśli chodzi o młodych ludzi, wybierają oni najczęściej prace przy zbieraniu owoców, ale nie tylko. Istnieje wiele osób, przede wszystkim mężczyzn, którzy podejmują się pracy na budowach, jako kierowcy, czy pracy w magazynach. Jest to popularna forma rozpoczęcia nowej ścieżki zawodowej, ponieważ pracodawcy nie posiadają zbyt wysokich oczekiwań w stosunku do swoich potencjalnych pracowników. Jeśli chodzi o wypłatę – jest ona początkowo niska, oscyluje bowiem w granicach wynagrodzenia minimalnego, ale w przypadku, kiedy pracownik odbywa kursy, np. na wózek widłowy – jego wynagrodzenie wzrasta. Młode kobiety najczęściej wybierają zawody typu: kelnerka, kosmetyczka (za granicą wystarczy mieć zrobiony kurs), pracownica hotelu albo gastronomii. Ich początkowe wynagrodzenie nie jest wysokie. W przeliczeniu wynosi ono ok. 3200 zł brutto. Warto pamiętać, że kelnerki oraz pokojowe mogą liczyć na napiwki. W przypadku kucharek – pensje ich są nieco wyższe.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%