Zamknij

Kiedy warto korzystać z lokalizacji GPS osoby starszej?

art. sponsorowany + 15:03, 27.11.2023 Aktualizacja: 14:06, 08.08.2024

Możliwość lokalizacji GPS osoby starszej umożliwiają nowoczesne urządzenia, takie jak osobiste lokalizatory czy opaski alarmowe. Jest to opcja, która sprawdza się w wielu sytuacjach. Kiedy, jak i dlaczego warto z niej korzystać?

Dlaczego warto korzystać z lokalizacji GPS osoby starszej?

Lokalizacja GPS osoby starszej umożliwiają osobiste nadajniki o niewielkich rozmiarach, które można umieścić w torebce czy kieszeni płaszcza, ale i opaski SOS, które nosi się na nadgarstku. Dlaczego warto go mieć?

Lokalizator GPS dla osoby starszej zapewnia poczucie bezpieczeństwa seniora, dba też o jego komfort funkcjonowania. Nie bez znaczenia jest, że spokój zyskują także jej bliscy. Dzięki urządzeniu wiadomo, gdzie jego użytkownik przebywa w czasie rzeczywistym. To pozwala kontrolować lokalizację rodziców, teściów czy dziadków na bieżąco, bez konieczności częstego dzwonienia i upewniania się, czy wszystko jest w porządku. Lokalizator GPS dla osoby starszej umożliwia także wezwanie i udzielenie pomocy w stresującej bądź niebezpiecznej.

Kiedy warto korzystać z lokalizacji GPS osoby starszej?

Lokalizator GPS dla osoby starszej sprawdza się w przede wszystkim w przypadku seniorów, którzy zmagają się z chorobami wieku starczego, chorobami neurodegeneracyjnymi czy schorzeniami neurologicznymi. To na przykład demencja starcza, choroba Alzheimera, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona. Wówczas łatwo stracić kontrolę — zgubić się, zapomnieć adres czy własne dane.  

Jednak problem orientacją w terenie, pamięcią czy zdrowiem, mogą spotkać seniora w każdym wieku. Dużym ryzykiem obarczone są choroby przewlekłe, zwłaszcza układu krwionośnego i oddechowego, takie jak:

  • choroba wieńcowa, inaczej choroba niedokrwienna serca (najczęściej odpowiada za nią miażdżyca),
  • niewydolność mięśnia sercowego,
  • zaburzenia rytmu serca, np. bradykardia, tachykardia, arytmia serca,
  • zapalenie mięśnia sercowego,
  • zawał serca,
  • wada wrodzona serca, np. zarośnięcie zastawki trójdzielnej czy zwężenie aorty.
  • przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), astma, gruźlica, zapalenie płuc, pylica, nowotwór).

Lokalizator GPS dla osoby starszej docenią także osoby:

  • obarczone chorobą metaboliczną. To na przykład cukrzyca, neuropatia cukrzycowa, insulinooporność, wahania stężenia glukozy we krwi, dna moczanowa,  
  • zmagające się z zaburzeniami w obrębie kości i stawów, takimi jak na przykład artretyzm czy osteoporoza, ale i niepełnosprawność czy niedyspozycja, która utrudnia poruszanie się,
  • borykające się ze schorzeniami wzroku, takimi jak na przykład zwyrodnienie plamki żółtej, zaćma i jaskra, znaczna krótkowzroczność bądź dalekowzroczność,
  • chorujące psychicznie. Mowa o takich jednostkach chorobowych jak zaburzenia lękowe, zaburzenia związane z uzależnieniami, zaburzenia psychotyczne, zaburzenia osobowości, depresja, zaburzenia afektywne, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, 

Z możliwości lokalizacji powinny także korzystać osoby w podeszłym wieku, które są samodzielne i cieszą się dobrym zdrowiem, jednak mają świadomość zagrożeń, jakie niesie ze sobą upływ czasu, zaawansowany wiek i starzenie się organizmu. Lokalizator GPS dla osoby starszej przyda się zwłaszcza ludziom, którzy mieszkają samotnie, z dala od dzieci i wnuków bądź lubią samodzielne podróże i wycieczki.

Jak korzystać z lokalizacji GPS osoby starszej?

Aby korzystać z lokalizacji GPS osoby starszej, warto kupić opaskę SOS. To urządzenie, które nosi się na nadgarstku. Jest lekkie, dyskretne, a przy tym komfortowe w użytkowaniu. Ma wiele zalet.

Opaska alarmowa, na przykład Locon Life lub Locon Life Plus (dostępne na Bezpiecznarodzina.pl)umożliwiają ustalenie miejsca pobytu bliskiego 24/7 w bardzo prosty sposób. 

By poznać położenie rodzica, dziadka czy teścia, wystarczy spojrzeć na mapę w aplikacji. Można także ustalić strefy bezpieczeństwa (np. dom, przychodnia, sklep, park). Dzięki temu za każdym razem, gdy osoba starsza dotrze do danego miejsca lub je opuści, na telefonie opiekuna pojawi się powiadomienie. 

Co więcej, dzięki posiadaniu opaski SOS Locon umożliwia stworzenie historii lokalizacji. Przydatna jest również opcja udostępniania położenia użytkownika innym osobom, co przydaje się, gdy osoba starsza zasłabnie podczas spaceru.

To jednak nie wszystko. Opaski Locon cechuje niezwykła funkcjonalność. Zarówno Locon Life lub Locon Life Plus to nie tylko lokalizator osoby starszej, ponieważ urządzenie:

  • doskonale zastępuje telefon komórkowy. Pozwala na wykonywanie i odbieranie połączeń głosowych, dzięki czemu można być w stałym kontakcie,  
  • umożliwia pomiar ciśnienia krwi i pulsu (opaska Locon Life Plus także saturacji i temperatury ciała),
  • czujnik upadku, który o niefortunnym zdarzeniu informuje upoważnione osoby,
  • posiada przycisk SOS, który umożliwia wezwanie pomocy. Senior, gdy zajdzie taka potrzeba, może zaalarmować bliskich lub ratownika medycznego (należy posiadać opaskę np. Locon Life Plus i wykupić usługę teleopieka),  
  • nasłuch otoczenia, co pozwala osobom bliskim na zorientowanie się w sytuacji, która wydaje się niepokojąca.

Jak widać, z lokalizacji GPS osoby starszej warto korzystać na co dzień, zwłaszcza że nie wymaga to szczególnego wysiłku. To doskonała opcja dla osób w każdym wieku, bez względu na stan zdrowia i stopień aktywności, która zapewnia spokój i poczucie bezpieczeństwa tak seniorom (jak i ich bliskim).

audyt SEO

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%