Zamknij

Jak wybrać wózek odpowiedni na spacery poza miastem?

00:35, 02.06.2023 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 00:35, 02.06.2023
Źródło: freepik.com Źródło: freepik.com

Wybór wózka spacerowego to dla wielu rodziców niemałe wezwanie. Warto zastanowić się, w jakich warunkach będziemy go użytkować, aby jak najlepiej dopasować go do swoich potrzeb. Bardzo często, zwłaszcza mieszkając w mieście, opiekunowie wyjeżdżają poza jego granice, aby przespacerować się z maluchem na świeżym powietrzu. Jeżeli zamierzamy wykorzystywać wózek poza terenem miejskim, musimy postawić na odpowiedni model, który umożliwi nam takie spacery. Czym kierować się przy jego wyborze? Podpowiadamy.

Jakie są rodzaje spacerówek?

Chcąc wybrać odpowiedni wózek na spacery poza miastem, warto wcześniej zapoznać się z obecną ofertą produktów. Wyróżniamy kilka typów spacerówek. Klasyczna wykorzystywana jest zazwyczaj wtedy, kiedy maluch skończy 6 miesięcy, a więc gdy zaczyna już samodzielnie siadać. W wersji standardowej zazwyczaj polecana jest do terenów miejskich, ponieważ wyposażona jest w specjalne kółka, które doskonale radzą sobie z nierównościami terenu często spotykanymi w mieście, a więc krawężnikami czy nierównymi chodnikami. Nie sprawdzi się jednak podczas leśnych spacerów.

Bardzo lekka i korzystna cenowo jest spacerówka typu parasolka. Niestety jednak tego rodzaju wózki dziecięce raczej nie sprawdzą się wtedy, kiedy chcemy na przykład przespacerować się razem z maluchem. Są jednak doskonałe w przypadku, kiedy nie mamy wiele miejsca w bagażniku, a chcemy zabrać ze sobą wózek. Od pewnego czasu dużą popularnością cieszą się również wózki dziecięce 3w1, które rosną razem z dziećmi. Są wielofunkcyjne, dlatego bardzo często nadają się na spacery poza miastem.

Czym kierować się wybierając wózek dziecięcy na spacery za miastem?

Wybierając wózek dziecięcy na spacery za miastem, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na koła i amortyzację poszczególnych modeli. Jeżeli będziemy chcieli wykorzystać go na wymagającej drodze, powinien mieć duże koła, najlepiej gumowe z bieżnikiem i z dobrą amortyzacją. Obecnie na rynku dostępne są modele wózków z pompowanymi kołami, które są jednak dość ciężkie, a także z komorami powietrznymi, które mają podobne właściwości, lecz są dużo lżejsze. 

Kolejnym aspektem, na jaki należy zwrócić uwagę, jest wygoda siedziska. Jeżeli chcemy pokonywać z maluchem dłuższe trasy, musi być ono wygodnie, inaczej dziecko zacznie marudzić i będziemy musieli skrócić wycieczkę. Ze względu na to, że wózki, które nadają się na spacery poza miastem, zazwyczaj cechują się większą wagą i rozmiarami, warto postawić na model, który mimo tego szybko i łatwo się składa, a dodatkowo nie zajmuje wiele miejsca w bagażniku. Wśród akcesoriów, które powinny być dołączone do takiego wózka, można wymienić moskitierę, folię przeciwdeszczową czy klips na parasolkę. Duże znaczenie ma również zwrotność wybranego modelu. Dlatego warto postawić na wózek z obrotowym przednim kołem.

(Artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%