Zamknij

Sprzedaż auta poleasingowego

11:29, 22.05.2023 . Aktualizacja: 11:29, 22.05.2023

Samochody poleasingowe to gorący temat wśród kierowców. Jedni unikają tego typu aut, argumentując, iż stan techniczny czyni z nich niezbyt bezpieczną inwestycję. Inni twierdzą z kolei, że auta poleasingowe to prawdziwa okazja, gdyż łączą w sobie niską cenę oraz niewielkie ryzyko znalezienia pod maską nieprzyjemnej niespodzianki. Co warto wiedzieć o sprzedaży takich samochodów?

Auta po leasingu – zajeżdżone do granic, czy warte więcej, niż się wydaje?

Podzielone opinie w przypadku samochodów poleasingowych związane są z faktem, iż potencjalny nabywca nie ma pewności, jakiego rodzaju kierowca wcześniej korzystał z auta. Nawet biorąc pod uwagę dwa pojazdy o identycznym przebiegu oraz wieku, stopień eksploatacji może się znacząco różnić. Określenie tego typu różnic wymaga usług rzeczoznawcy, co dla niektórych kierowców stanowi wystarczający powód, aby zrezygnować z takiego auta. Jednocześnie pojazdy poleasingowe pochodzące z firm transportowych czy budowlanych są zwykle intensywnie eksploatowane, nieraz w trudnych warunkach, co odstrasza część nabywców.

Jednakże należy zwrócić uwagę również na duże zalety tego typu samochodów. Pierwszą z nich jest wiek aut, które są brane w leasing. Mowa zazwyczaj o modelach liczących sobie kilka lat, przez co nabywcy mogą liczyć na interesujący pakiet wyposażenia, wydajną jednostkę napędową oraz dostęp do markowych udogodnień producenta. Jednym z podstawowych warunków leasingu jest sposób konserwacji samochodu. Użytkownik nie może wprowadzać daleko idących zmian w obrębie auta, a także zobowiązany jest do serwisowania go w autoryzowanych serwisach. Dzięki temu historia napraw oraz przeglądów samochodu jest dobrze udokumentowana. Z tego powodu można spotkać się z autami poleasingowymi, które reprezentują bardzo dobry stan techniczny pomimo niskiej ceny.

W jaki sposób znaleźć nabywcę dla auta poleasingowego?

Najszybszym i najprostszym rozwiązaniem jest kontakt ze skupem samochodów, takim jak Autoskup022 – https://www.autoskup022.pl/skup-aut-pruszkow/. Decydując się na takie rozwiązanie, możemy oszczędzić sobie wiele wysiłku, który należy włożyć w samodzielną sprzedaż auta. Jednocześnie wybierając współpracę z profesjonalną firmą, nie musimy przejmować się negatywną opinią samochodów poleasingowych. Jednym z elementów współpracy ze skupem są oględziny auta przez doświadczonego rzeczoznawcę, który rzetelnie oceni stan pojazdu.

Kolejnym atutem tego rozwiązania jest szybkość, z jaką można zamienić auto na pieniądze. W ciągu kilku dni cały proces sprzedaży może zostać przypieczętowany podpisami na umowie. Dzięki dostępowi do infolinii działającej przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, współpraca ze skupem przebiega wyjątkowo sprawnie. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób, które planują wymianę starego auta na nowy model. Błyskawiczna obsługa zlecenia sprawia, że klienci skupów mogą szybko zabezpieczyć pieniądze na poczet zakupu nowego samochodu. Sprzedaż ze skupem to szybkie i bezpieczne rozwiązanie dla właścicieli aut poleasingowych.

(Artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%