Zamknij

Suknia ślubna vintage – dawne wzornictwo w nowoczesnym wydaniu

art. sponsorowany + 08:13, 20.03.2023 Aktualizacja: 08:13, 20.03.2023

Nie ma co ukrywać – masz starą duszę, więc nie wyobrażasz sobie własnego ślubu w odważnej, typowo nowoczesnej sukience. Za to ze wzruszeniem i lekką zazdrością przeglądasz stare, czarno-białe fotografie, na których widać nowożeńców sprzed 100 lat. Też marzysz o kreacji ślubnej jak kiedyś i całej uroczystości z poszanowaniem tradycji? Marzenia są na wyciągnięcie ręki! Suknia ślubna vintage to nie tylko ta skrywana przez dekady w babcinym kufrze, ale również uszyta specjalnie dla Ciebie w pracowni krawieckiej.

Vintage – co to za styl?

Vintage jest stylem obecnym w modzie od XIX wieku. Narodził się z tęsknoty za ubraniami z innych epok. Polega więc albo na noszeniu autentycznych rzeczy sprzed lat, albo na wyprodukowanych współcześnie, ale stylizowanych na stare. Dopuszcza przy tym łączenie elementów z różnych epok. Aby o danej części garderoby powiedzieć, że jest „vintage”, powinna mieć co najmniej 20 lat. Dodatkowymi kryteriami kwalifikującymi odzież do kategorii vintage są: wysoka jakość, ponadczasowy fason oraz widoczne oznaki upływającego czasu, które w tym przypadku działają tylko na korzyść.

Suknie ślubne vintage – cechy charakterystyczne

Suknia ślubna vintage może być więc autentycznym przedmiotem, np. przekazywanym w rodzinie z pokolenia na pokolenie. Może też być kreacją uszytą współcześnie przez atelier krawieckie, stylizowaną np. na suknię ślubną którejś z hollywoodzkich ikon lat 20. ubiegłego wieku. Twoja suknia vintage może być dokładnie taka, jaką sobie wymarzysz:

  • krótka albo sięgająca kostek czy nawet samej ziemi,
  • dopasowana na całej długości albo mocno rozkloszowana w dolnej części,
  • gładka i prosta albo obficie zdobiona koronkowymi aplikacjami,
  • z głębokimi wycięciami albo (częściej) z płytkim dekoltem z przodu i głębokim z tyłu,
  • skromna albo zdobiona perełkami, łańcuszkami, frędzlami itp.,
  • klasycznie elegancka albo zwiewna i mniej formalna, urozmaicona akcentami w stylu boho,
  • w klasycznym odcieniu écru lub pastelowej barwie albo w mocniejszym kolorze, np. zieleni, a nawet... czerwieni (w kategorii sukni ślubnych vintage raczej nie spotkasz czystego odcienia bieli).

Przykład gładkiej sukni ślubnej w stylu vintage

W sklepie internetowym polskiej pracowni krawieckiej DAMA Couture znaleźliśmy perfekcyjną suknię ślubną w stylu vintage – model Ellen. Suknia ślubna Ellen o dopasowanym kroju syrenki zachwyca, chociaż jest klasyczna, prosta i gładka. Model ten został uszyty z jedwabnej krepy w odcieniu écru. Przepięknie układa się na sylwetce. Posiada wąskie wycięcie na plecach i głęboki dekolt z przodu, zabezpieczony cielistą siateczką. Niesamowity efekt robią długie, bufiaste rękawy, rozkloszowany tren oraz ozdobne, złocone guziczki na plecach. Gorset z miseczkami podtrzymuje biust, więc nie trzeba zakładać własnego biustonosza. To elegancka suknia ślubna ze starą duszą, ale w nowoczesnym wydaniu. Fenomenalnie zaprezentuje się na weselu w stylu vintage, retro i glamour – zwłaszcza w pałacowych lub innych, równie wytwornych wnętrzach, udekorowanych czerwonymi różami. Suknia ślubna Ellen jest szyta na miarę. Powstaje przez około 3-4 miesięce.

Przykład koronkowej sukni ślubnej w stylu vintage

Skromna, gładka syrenka to nie fason dla Ciebie? W takim razie zachwyci Cię suknia ślubna Azalea - zjawiskowa księżniczka w stylu vintage, uszyta w całości z delikatnej siateczki, na którą naniesione zostały aplikacje kwiatowe 3D. Koronkę zdobią delikatne perełki. Suknia posiada długi, koronkowy tren, trzywarstwowy dół, dopasowany gorset z różanym wzorem oraz odważne wycięcia z przodu i z tyłu. Uwagę zwraca również kolorystyka – boski odcień écru z efektem blush. Model ten pochodzi z najnowszej kolekcji atelier DAMA Couture. Szyty jest wyłącznie na miarę w pracowni w Polsce.

Jakie dodatki pasują do sukni ślubnej vintage?

Stylizacje ślubne w stylu vintage można uzupełniać na rozmaite sposoby. Dodatki dopasuj do efektu, jaki chcesz uzyskać, w szczególności do tematu przewodniego i lokalizacji uroczystości. Zastanów się, czy marzysz o weselu w stylu lat 20., 30., a może 40. XX wieku? Możesz wybrać klasyczną biżuterię z brylantami lub perłami albo pójść w kierunku dodatków w luźniejszym stylu boho, np. lekkich, kwiatowych.

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%