Zamknij

Maszyny i urządzenia przemysłowe potrzebne w zakładzie przemysłowym

. + 08:43, 28.02.2023 Aktualizacja: 08:44, 28.02.2023

Szybkość i precyzja – wymagania stawiane przed współczesnym zakładem przemysłowym na pozór są ze sobą sprzeczne. Jednakże dzięki wykorzystaniu odpowiednich urządzeń można pogodzić wysoką prędkość pracy z dokładnym wykonaniem elementów. Kluczem do sukcesu jest wybór sprawdzonych maszyn, które umożliwiają przeprowadzanie powtarzalnych czynności w krótkim czasie. Sterowanie CNC oraz możliwość personalizacji urządzeń to fundament wysokiej wydajności każdego zakładu.

CNC – dokładność w każdym calu

Wykorzystanie komputerów otworzyło drogę do sterowania pracą maszyn na zupełnie nowym poziomie. Od tej chwili to zaprogramowane wcześniej parametry określają zakres ruchu urządzenia, przez co wytwarzane elementy są identyczne za każdym razem. Oprócz ekstremalnie wysokiej precyzji podczas produkcji wielkoseryjnej obecność komputerów zmieniła jeszcze jeden aspekt wytwórstwa, czyli projektowanie. Wykorzystanie wirtualnych środowisk umożliwiło stworzenie dokładnych wytycznych dla maszyn, które zapewniają wysoką powtarzalność w przypadku urządzeń automatycznych i półautomatycznych.

Automatyczna szybkość

Nowoczesne urządzenia przemysłowe w zakładzie pracy nie tylko umożliwiają przeprowadzenie cyklu pracy z ekstremalną dokładnością, ale również ułatwiają obowiązki operatorom. Dzięki wykorzystaniu automatycznych imadeł oraz laserowych wskaźników pracownicy dysponują dodatkowymi narzędziami, które skracają czas przeprowadzania każdego cyklu pracy. Co więcej, nowoczesne systemy bezpieczeństwa dbają o to, aby maszyna pracowała nie tylko szybko, ale i nie stwarzała zagrożenia dla operatorów. Zmniejsza to ryzyko zranienia, a także eliminuje sytuację, w której urządzenie ulegnie trwałemu uszkodzeniu. Dzięki kurtynom optycznym oraz innym zabezpieczeniom maszyna nie wykona pełnego cyklu pracy, gdy wykryje na drodze ramienia lub belki niepożądany element. W efekcie praca przebiega szybko i bez zbędnych przestojów.

Arsenał wydajności

Wysokiej klasy narzędzia stanowią obecnie niezbędny element, który umożliwia zakładowi osiągnięcie maksymalnej skuteczności. Maszyny CNC nie należą do tanich rozwiązań, ale ich cena jest w pełni uzasadniona, gdyż umożliwiają one przeprowadzenie pracy znacznie szybciej i sprawniej, niż urządzenia sterowane ręcznie. Pod względem wydajności trudno znaleźć konkurenta dla maszyn CNC, dlatego zakłady wykorzystujące tego typu narzędzia mogą poszczycić się fenomenalnymi wynikami.

Niezbędne maszyny i urządzenia potrzebne w zakładzie przemysłowym

- Przecinarki taśmowe – to uniwersalne urządzenia, służące do cięcia pojedynczych lub zgrupowanych w pakiety elementów wykonanych z twardych materiałów. Niska jednostkowa cena taśmy oraz możliwość ustawienia ramienia do cięcia pod kątem sprawa, że piły tego typu mogą być użyte do obróbki zróżnicowanych elementów, których średnica może przekraczać 600 milimetrów.

- Przecinarki tarczowe – na pierwszy rzut oka pełnią one taka samą funkcję, co wyżej opisane urządzenia, jednakże zamiast taśmy, do cięcia wykorzystywana jest tarcza. Urządzenie tego typu lepiej sobie radzą z profilami, rurami oraz cienkimi elementami, a także zapewnia znacznie większą czystość ciętej powierzchni – co jest ważne w przypadku późniejszej obróbki np. spawania. Chociaż koszt pojedynczej tarczy jest wyższy, niż w przypadku taśmy, może być ona ponownie ostrzona, co znacznie wydłuża jej żywotność.

- Szczotkownice (gratownice) – urządzenia te odgrywają nieocenioną rolę w zakładzie, gdyż umożliwiają wygładzenie elementów oraz usunięcie niedoskonałości pozostałych po obróbce. Jest to niezbędny etap, który umożliwia skuteczne spawanie lub spasowanie elementów.

- Podajniki rolkowe – w zautomatyzowanej linii produkcyjnej liczą się nie tylko maszyny wykonujące obróbkę, ale również możliwość transportu elementów pomiędzy kolejnymi urządzeniami. Linie podajników rolników to naczynia krwionośne każdego zautomatyzowanego zakładu, bez których nawet najdroższe urządzenia nie mogłyby wykorzystać pełni swojego potencjału.

- Systemy bezpieczeństwa i wyposażenie dodatkowe – zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom oznacza nie tylko zmniejszenie ryzyka urazów, ale również utrzymanie stałego rytmu pracy. Przegrody uniemożliwiają wciągnięcie części ciała lub ubrania przez maszyny bądź podajniki, natomiast zasłony chronią przed możliwością trafienia pracownika przez odłamki bądź wióry. Dodatkowy osprzęt pod postacią m.in. oświetlenia, pistoletów do czyszczenia, hydraulicznych zacisków lub akcesoriów ułatwiających cięcie umożliwia dopasowanie urządzeń do wymagań zakładu w zależności od jego wielkości, profilu oraz panujących w nim warunków.

Szukasz profesjonalnych maszyn przemysłowych, które usprawnią pracę w zakładzie pracy? Sprawdź ofertę Bomar!

(Artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%