Dieta ketogeniczna jest specyficznym sposobem odżywiania, które oprócz ogólnej poprawy zdrowia i jakości życia przede wszystkim wybierana jest jako skuteczna metoda redukcji masy ciała. Istnieje wiele diet, które są polecane dla osób w różnym wieku czy z rożnym stopniem nadwagi czy otyłości. Dieta keto to także działanie zdrowotne w określonych jednostkach chorobowych. Jest to jednak dieta specyficzna, która może pomóc, ale może także zaszkodzić.
Wejście w ketozę u każdej osoby stosującej ten rodzaj diety może wyglądać inaczej. Pierwsze dni kiedy ketoza staje się sposobem funkcjonowania organizmu, mogą być trudne. Zmiana samopoczucia, dolegliwości żołądkowe, ogólne osłabienie czy bóle głowy. To jedne z bardziej popularnych dolegliwości i reakcji organizmu na wchodzenie w keto jadłospis. Osoby wybierające tą dietę powinny być przygotowane na kilka nieprzyjemnych dolegliwości.
Ketoza jest skuteczną metodą odchudzania, jednak trzeba koniecznie obserwować swój organizm i w razie niepokojących objawów natychmiast korygować swój plan diety. Wszystko co musisz wiedzieć o diecie ketogenicznej znajdziesz na stronie https://dieta-ketogeniczna.com/.
Dieta ketogeniczna to dieta eliminacji, w tym przypadku jest to drastyczna eliminacja węglowodanów, która może mieć poważne skutki dla organizmu. Duża ilość osób skarży się na ból brzucha, wzdęcia i zaparcia. Na dłuższą metę te dolegliwości mogą być powodem zaprzestania stosowania diety. Istnieje kilka objawów wejścia organizmu w ketozę, warto się z nimi zapoznać, aby móc bardziej wnikliwie obserwować swój organizm.
Kiedy zaczynasz stosować keto jadłospis organizm przestawia się na spalanie tłuszczu jako głównego źródła energii. Pozytywną konsekwencją jest utrata wagi, ale to oznacza także utratę wody z organizmu. Chudniecie w pierwszym tygodniu może oznaczać jedynie utratę wody z organizmu, konieczne jest picie dużej ilości wody i uzupełnianie elektrolitów. Utrata wody wiąże się ze zwiększoną ilością oddawania moczu. Do tego może dojść tak zwana grypa keto, która mija zwykle po kilku dniach. Do tych nieprzyjemnych objawów dochodzą skurcze i bóle mięśni, obniżony apetyt, który bezpośrednio wpływa na utratę masy ciała. Dla wielu osób na diecie keto dość nieprzyjemnym objawem ketozy jest nieprzyjemny i nieświeży oddech. Na szczęście ten nieprzyjemny aspekt szybko mija.
Keto jadłospis powinien być doskonale przemyślany i szczegółowo zaplanowany. Chodzi przede wszystkim o odpowiednią ilość tłuszczy, ale także odpowiednie urozmaicenie posiłków i wystarczającą ilość wody. Koniecznie trzeba także pamiętać o tym, że zbyt szybka utrata dużej ilości kilogramów może bardzo pogorszyć nasze zdrowie i kondycję fizyczną. Nie jest łatwo zachować wyważony poziom diety i odchudzania, szczególnie jeśli nasza motywacja jest duża, a efekty widoczne.
Stosując każdą dietę koniecznie trzeba się badać i sprawdzać stan swojego zdrowia. Zapewnia to wczesne wychwycenie negatywnych skutków ubocznych i wyeliminowanie ewentualnych powikłań. Jeśli początkowe objawy wchodzenia w ketozę nie mijają po kilku pierwszych dniach i utrzymują się powyżej tygodnia to znak, że powinniśmy zasięgnąć rady lekarza lub dietetyka.