Zamknij

Planujesz budowę domu parterowego? Poznaj atuty tych projektów!

00:00, 27.01.2023 art. sponsorowany

Domy parterowe zachwycają swoją urodą, przestronnością i wygodą, co sprawia, że Inwestorzy bardzo chętnie decydują się na wybór takich projektów. Walory wizualne niskich brył podnoszą nowoczesne przeszklenia, które gwarantują doskonałe doświetlenie wnętrz i ich płynne połączenie z ogrodem. Jednopiętrowe domy oferują także duże możliwości aranżacyjne i czytelne zdefiniowanie poszczególnych stref użytkowych. Uwadze Inwestorów, planujących budowę domu parterowego, polecamy zaprezentowane w artykule projekty.

Domy parterowe, czyli wygoda i bezpieczeństwo użytkowania przestrzeni

Domy parterowe gwarantują domownikom dużą wygodę i komfort użytkowania. Ich główną zaletą jest brak schodów oraz skosów. Projekty domów parterowych są często wybierane przez rodziny z małymi dziećmi oraz przez seniorów, właśnie z uwagi na duże bezpieczeństwo i komfort korzystania z dostępnej przestrzeni. Płynna i swobodna komunikacja zapewnia domownikom wygodny dostęp do wszystkich pomieszczeń w domu, a także do strefy tarasowej i ogrodu. Właściwe proporcje, kompozycja przeszkleń oraz prawidłowe umiejscowienie projektu na działce pod względem stron świata zagwarantuje domownikom optymalne doświetlenie wnętrz, co wpłynie także na zminimalizowanie kosztów za ogrzewanie. Projekty domów parterowych ARCHON+ zachwycają swoją różnorodnością, efektownym designem wykończenia elewacji, funkcjonalnymi rozwiązaniami przestrzennymi, gwarantującymi komfortowe użytkowanie. Wśród nich dostępne są także projekty, uwzględniające w standardzie wentylację mechaniczną z rekuperacją, a także pompę ciepła, jako źródło ogrzewania.

Różnorodne i funkcjonalne projekty domów parterowych ARCHON+

Dom w renklodach 15 (G2E) OZE” z dwustanowiskowym garażem cechuje efektowna bryła, której charakter podkreśla nowoczesna kompozycja elewacji. Jasny tynk w połączeniu z ponadczasową szarością oraz naturalnym drewnem dodają wyjątkowej elegancji. Dom wieńczy czterospadowy dach w kolorze antracytowym, który doskonale współgra z tonacją stolarki. Część dzienna domu to otwarta przestrzeń z salonem, zlokalizowaną przy oknie jadalnią oraz przestronną kuchnią z półwyspem i barkiem śniadaniowym. Atutem jest przylegająca do kuchni spiżarnia. Program funkcjonalny dziennej części domu uzupełnia łazienka z prysznicem. Duże przeszklenia, w tym okno narożne w kuchni oraz okno przesuwne w salonie wprowadzają do wnętrza wiele naturalnego światła. Z salonu domownicy mają dostęp do osłoniętego podcieniem tarasu. Czytelnie zdefiniowana strefa nocna domowników składa się z trzech sypialni, w tym jednej z prywatną garderobą i bezpośrednim wyjściem na taras. W części prywatnej domu zaprojektowana została druga, wspólna łazienka z pełnym wyposażeniem. „Dom w renklodach 15 (G2E) OZE” to projekt parterowy z wentylacją mechaniczną i pompą ciepła.

Dom w kosaćcach 9 (N)” to mała parterówka, która przyciąga wzrok niezwykłym projektem elewacji. Efektowne połączenie antracytowego tynku z naturalną, drewnianą okładziną prezentuje się bardzo nowocześnie. Charakter bryły podkreśla bezokapowy dach oraz wysokie przeszklenie ściany szczytowej. Projekt tego domu parterowego przypomina styl nowoczesnej stodoły. Do spędzania czasu na zewnątrz zachęca zadaszona strefa tarasowa, dająca duże możliwości aranżacyjne. Część dzienna to otwarta przestrzeń z salonem, jadalnią zlokalizowaną przy dużym oknie oraz kuchnia z nowoczesną wyspą i miejscem do jedzenia. Praktycznym rozwiązaniem jest bezpośrednie wyjście z kuchni na taras, a także przylegająca do kuchni spiżarnia. Strop do połaci dachowej nad salonem i jadalnią został otwarty, co podkreśla nowoczesny styl inwestycji. Strefa prywatna domu jest zaciszna, mieści trzy sypialnie, z czego aż dwie z bezpośrednim dostępem do ogrodu. Program funkcjonalny obejmuje także dwie łazienki oraz kotłownię, przystosowaną do zorganizowania w niej praktycznej pralni.

Dom w lonicerach 2 (G2)” z garażem dwustanowiskowym to projekt parterówki o wyjątkowym designie elewacji. Czterospadowy dach w kolorze antracytowym pięknie komponuje się z białym oraz szarym tynkiem na elewacji, a także stolarką okienną w podobnym kolorze. Dzięki wysunięciu garażu przed główną linię budynku i przedłużeniu jego płyty, dom zyskuje nowoczesne zadaszenie wejścia głównego. Strefa dzienna to wygodna przestrzeń, składająca się z salonu, jadalni z miejscem na duży stół zlokalizowanej przy panoramicznym oknie i przestronnej kuchni z wyspą oraz spiżarnią. Przytulnego klimatu tej części domu dodaje kominek. W głębi domu zaprojektowana została strefa prywatna domowników: cztery sypialnie, z czego dwie z wyjściem na taras. Pokój rodziców dysponuje dodatkowo prywatną garderobą. Program funkcji domu uzupełniają dwie łazienki oraz pralnia.

Obszerna oferta projektów domów parterowych czeka na www.archon.pl

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%