Zamknij

Przemysłowe automaty wydające - jakie mają zalety?

10:31, 17.01.2023 . Aktualizacja: 10:31, 17.01.2023

Przemysł to branża, która wymaga ciągłego szukania innowacji i usprawniania procesów biznesowych, aby nie pozostać w tyle za konkurencją i stale ograniczać koszty. Pola do optymalizacji można szukać chociażby w procesie wydawczym.

Tradycyjnie odbywał się on za pośrednictwem magazynu, a niezbędne wyposażenie wydawał (a później odbierał) magazynier. Nie jest to szczególnie szybkie ani wygodne rozwiązanie, dlatego coraz więcej fabryk stawia na przemysłowe automaty wydające. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie są ich największe zalety!

Zaawansowane funkcjonalności w kompaktowym wydaniu

Jeden, wielki magazyn, oddalony od stanowisk pracy, to recepta na niską wydajność procesu wydawczego. Dzięki przemysłowym automatom wydającym, pracownicy nie muszą marnować czasu na podróż do wspomnianego magazynu. Kompaktowe rozmiary automatów pozwalają umieścić je w optymalnej lokalizacji, tak, aby pobranie i późniejszy zwrot wyposażenia wielokrotnego użytku nie wymagał znacznego zbaczania z trasy do stanowiska pracy.

Jednocześnie są one znacznie bardziej pojemne, niż mogłoby się wydawać. Można postawić pojedynczy automat, ale też połączyć kilka maszyn, aby łącznie uzyskać nawet tysiące schowków. Układ skrytek może być spersonalizowany wedle potrzeb firmy, a więc przede wszystkim w zależności od tego, co ma być w automacie przechowywane.

W fabrykach automaty vendingowe wykorzystuje się najczęściej do przechowywania i wydawania rękawic ochronnych, masek, półmasek, słuchawek, środków dezynfekujących i narzędzi (w tym elektronarzędzi). To jednak tylko kilka możliwości - można oczywiście zastosować inne rozwiązania.

Szybkie i bezproblemowe wydawanie produktów i przyjmowanie zwrotów zapewniają takie funkcjonalności, jak skaner RFID (do autoryzacji pracowników - inna opcja to autoryzacja poprzez PIN) oraz czytnik kodów kreskowych i QR (do błyskawicznego rozpoznawania zwracanych towarów). 

Automaty wydające działają 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu

Maszyny vendingowe pracują tak samo w dni robocze, jak i weekendy czy święta, o każdej porze dnia i nocy. Nie muszą być stale nadzorowane przez magazyniera - pracownik jest w stanie pobrać produkty i zwrócić je całkowicie na własną rękę.

Jednocześnie w każdej chwili można zdalnie sprawdzić poziom zapełnienia maszyny i złożyć zamówienie na nowe produkty (istnieje nawet możliwość ustawienia automatycznego składania zamówień, aby jeszcze bardziej zaoszczędzić czas i zapewnić, że nigdy nie zabraknie niezbędnego wyposażenia.

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%