Zamknij

Kiedy system WMS usprawnia magazynowanie?

15.21, 12.01.2023 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 15.22, 12.01.2023

Niezależnie od branży inwestycja w systemy zarządzania magazynem będzie bardzo dobrym posunięciem, ponieważ przyniesie długoterminowe efekty w postaci wyższej jakości usług, niższych kosztów obsługi i oszczędności z powodu sprawnego zarządzania gospodarką magazynową. Usprawnienie procesów, jakie zachodzą w obrębie usług magazynowych, jest kluczowe dla rozwoju przedsiębiorstwa.

Jakie systemy do automatyzacji w magazynie warto wykorzystać?

Podstawowym narzędziem do automatyzacji w magazynie jest system magazynowy WMS. Pozwala on sprawnie zarządzać zarówno w firmach o profilu logistycznym, jak i w magazynach wysokiego składowania. Usprawnia procesy magazynowe, poczynając od momenty przyjęcia towaru do jego wydania. WMS dedykowany jest każdemu przedsiębiorstwu logistycznemu, które wykazuje wysokie wymagania w zakresie stosowania efektywnej logistyki magazynowej. System pozwala kontrolować oraz zabezpieczać procesy integralne z przetwarzaniem i kompletowaniem zamówień.

Więcej informacji z branży magazynowej możesz znaleźć na https://panattonieurope.com/pl-pl/aktualnosci 

Jak działa system WMS?

System WMS wykorzystuje kody kreskowe 1D, 2D oraz technologię RFID. Umożliwia on wykrycie konkretnego produktu czy też obiektu wykorzystując standardową aplikację lub bezprzewodowy terminal przemysłowy. W aplikacji możliwa jest także kontrola stanów magazynowych w czasie rzeczywistym, określenie dokładnej lokalizacji towarów i sprawdzenie ich stanu magazynowego. Pracownik magazynu może w prosty i szybki sposób sprawdzić wszystkie procesy magazynowe, które ułatwiają zarządzanie przedsiębiorstwem. Co istotne, system WMS pozwala zarządzać dowolną liczbą powierzchni magazynowych, a z poziomu administratora można ustawić własne podziały magazynu.

Funkcjonalność systemu WMS

System magazynowy WMS kontroluje stany magazynowe i umożliwia przeprowadzenie inwentaryzacji. Stał się on niezbędnym elementem, który pozwala uniknąć pomyłek w momencie przyjmowania i wydawania towarów z magazynu. System WMS umożliwia także efektywnie zarządzać czasem realizacji zleceń. Ponadto współpracuje on z systemem ERP, stanowiąc jego uzupełnienie. 

Czy warto inwestować w system WMS?

System WMS jest jednym z bardziej innowacyjnych rozwiązań, które pozwalają podnieść poziom jakości zarządzania procesami logistycznymi. Zautomatyzowanie tych procesów oraz automatyczne raporty pozwalają kompleksowo kontrolować pracę firmy, co może znacząco wpłynąć na jej rentowność. Dzięki funkcjonowaniu WMS w magazynie usprawnia się w optymalny sposób jego funkcjonowanie i efektywnie wykorzystuje możliwości zespołu pracowników. Zarządzanie magazynem nie jest łatwe i rodzi wiele potencjalnych błędów, które system magazynowy może pomóc wyeliminować.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%