Zamknij

Szybka kamera – przegląd najlepszych rozwiązań

14:10, 03.01.2023 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:10, 03.01.2023

Zastanawiasz się, która kamera wpisze się w zakres Twoich oczekiwań? W tym poradniku znajdziesz kilka propozycji, jakie zdecydowanie warto wziąć pod uwagę podczas zakupu.

Photron Fastcam Nova R2 

Ta nowoczesna kamera łączy technologię sensorów CMOS oraz szerokie możliwości przetwarzania danych high-speed. Dzięki temu użytkownicy mogą liczyć na wysoką elastyczność. Sprzęt zapewnia 12-bitową rejestrację aż do 16.000 klatek na sekundę przy zachowaniu rozdzielczości na poziomie 1MP. Natomiast prędkość nagrywania w zmniejszonych rozdzielczościach sięga nawet 1 100 000 klatek. Ta szybka kamera znalazły wiele zastosowań i oferują znakomitą światłoczułość.

Ponadto urządzenia oferują mechaniczną migawkę wewnętrzną, która pozwala na zdalną kalibrację systemu. Kolejnym atutem jest wysoka przepustowość interfejsu Gigabit Ethernet, który pozwala na proste sterowanie oraz szybkie pobieranie obrazu. Natomiast segmentacja pamięci umożliwia nagrywanie pamięci na jednej partycji podczas pobierania z drugiej. Możesz również liczyć na kompatybilność z obiektywami Nikon G-Type, C-mount i Canon EF.

Ponadto użytkownicy docenili uszczelniony korpus, który zapobiega korozji i zanieczyszczeniom elementów elektronicznych. Opcjonalnie możesz wyposażyć kamerę w dysk SSD FASTDrive, który pozwoli na zapis obrazów z prędkością na poziomie do 1 Gb/s. 

Fastec HS5

Ta funkcjonalna i szybka kamera powstała za sprawą nowoczesnych technologii. Twórcy zadbali o każdy detal, aby zapewnić użytkownikom komfort pracy na co dzień. Sprzęt jest wyposażony w dedykowany kontroler, dzięki któremu nie musisz już wykorzystywać komputera. Natomiast wbudowany interfejs sieciowy zapewnia proste sterowanie za pomocą urządzeń przenośnych oraz stacjonarnych. Dodatkowo użytkownicy mogą liczyć na oprogramowanie, które pozwala na współpracę z różnymi kamerami. 

Sprzęt gwarantuje również wiele sposobów wyzwalania. Natomiast zaawansowane oprogramowanie pozwoli na sterowanie obiektywami MF. Wśród opcji dodatkowych warto wyróżnić możliwość rozszerzenia pamięci wewnętrznej do 32 GB, zainstalowania dysku SSD o pojemności do 2 TB oraz funkcję streamingu bezpośrednio na dysk SSD. Te atuty czynią kamerę profesjonalnym sprzętem dla wymagających.

C-Red One

Fotodiody inicjowane elektronami (e-APD) wykorzystują materiały półprzewodnikowe z tellurku kadmu i rtęci. Dzięki temu możemy obserwować przełom w obrazowaniu SWIR, a ta szybka kamera perfekcyjnie to wykorzystuje. 

Urządzenia mają matrycę 320 x 256 pikseli o skoku pikseli na poziomie 24 μm. Ponadto czujnik umożliwia subelektronowy szum odczytu i wykorzystuje bezszumowe wzmocnienie krotności e-APD oraz odczyt nieniszczący. 

Kamera C-RED One pozwala również na odczyt wysokiej jakości treści video z wybranego przez użytkownika regionu. Natomiast za chłodzenie czujnika odpowiada zintegrowana rurka impulsowa, co pozwala osiągnąć temperaturę kriogeniczną. 

To zaawansowane urządzenie doskonale sprawdzi się przy różnych zastosowaniach.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%