Zamknij

Ubiór dla małego chłopca podczas chrztu

14:06, 03.01.2023 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:07, 03.01.2023

Moda ewoluuje na każdym kroku. Widać to każdego dnia, obserwując to, co można odnaleźć na sklepowych półkach. Nie tylko jeżeli chodzi o osoby dorosłe, ale także dzieci. Baczną uwagę warto zwrócić na ubrania w jakich podaje się dziecko do chrztu. Na przestrzeni lat te propozycje mocno się zmieniły. Rodzice chłopców zachodzą w głowę, w co ubrać malucha, aby to odpowiednio prezentowało się w tym jakże ważnym dla wszystkich dniu.

Dawno temu

Gdyby dokonać porównania strojów obowiązujących kiedyś i aktualnie - można się bardzo mile zaskoczyć. Powodem jest to jak te ubrania się zmieniły. W dawnych czasach rodzice podawali swoje dziecko księdzu w sukienkach, które na ogół były wyszywane ręcznie. Miały one na sobie także ogromną ilość koronek. Strój taki obowiązywał bez względu na to czy miało się do czynienia z chłopcem czy też dziewczynką. Co więcej, takie to stroje przekazywane były z pokolenia na pokolenie. Całkiem możliwe, że współcześni seniorzy mieliby na ten temat dużo do powiedzenia. Obowiązkiem, w dawnych czasach, był również sztywny becik, który ze względu na swoje rozmiary ledwo mieścił się w rękach.

Współczesna moda chrzcielna

Mocno się zmieniła. Nowoczesny  strój do chrztu dla chłopca https://mkmaryla.pl/50-ubranka-do-chrztu-dla-chlopca to modowe propozycje, jakie na dodatek można wykorzystać przy różnych sytuacjach. Co jest ważne to fakt, że cała garderoba na ten wyjątkowy dzień, powinna zostać dopasowana do obowiązującej pory roku. Jesienią i zimą nie obędzie się bez dodatkowego okrycia wierzchniego - nawet jeżeli chodzi o sam kościół. Latem tak duża ilość ubrań nie będzie konieczna. W upalne dni lepiej postawić na coś przewiewnego dla chłopca, co pozwoli także skórze oddychać. Nie jest potrzebny becik. Nikt nie wymaga jego obecności. Aczkolwiek, w zimowe chłody może dać maluchowi zdecydowanie większą ilość ciepła.

Ubranie na chrzest

Chcąc znaleźć strój do chrztu dla chłopca warto wybrać standardową klasykę - garnitur. Oczywiście taki w wersji dla małego dziecka. Można spotkać się niekiedy z zaleceniami, że powinien to być standardowy komplet, z koszulą i kamizelką w zestawie. Z tej ostatniej można jednak zrezygnować. Chłopiec może odczuwać dyskomfort z tego powodu. Marynarka, koszula i spodnie to taki standard, który przy tej okazji będzie idealnie dopasowany. Rodzice powinni jednak pamiętać o tym, aby na sam moment chrztu zakupić szatkę chrzcielną, jaka często wymagana jest przez księdza jako symbol czystości i niewinności. Można pamiętać o tym, że przy wyjątkowo małych dzieciach zamiast koszuli, można postawić na wygodniejsze body koszulowe w dopasowanym rozmiarze.

Kolor ubranka do chrztu

O ile sama szatka powinna zostać wykonana w kolorze białym, o tyle samo ubranko nie jest już objęte takim wymogiem. Rodzice chcą jednak pozostać wierni tradycji, stawiając na biały garnitur. Zamiast tego można postawić na inną, modną kolorystykę - w tym chociażby czerń i biel. Spodnie czarne, góra biała. Ewentualnie, ciekawą propozycją wydaje się także błękit, jaki również kojarzony jest ze świeżością i dziecięcą beztroską.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%