Zamknij

Dlaczego warto proponować hybrydowy model pracy?

11.41, 03.01.2023 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11.41, 03.01.2023

Praca w systemie hybrydowym oznacza, że pracownik część swoich obowiązków wykonuje w biurze, część zaś realizuje zdalnie, z dowolnego lokum. Ten elastyczny model współpracy zyskuje coraz większą popularność na Zachodzie i w Unii Europejskiej. Dlaczego warto proponować hybrydowy styl pracy? Poszukajmy odpowiedzi na to pytanie.

  • W ostatnich kilku latach polscy pracodawcy i pracownicy coraz chętniej wybierają hybrydowy model pracy.
  • Model hybrydowy gwarantuje większą elastyczność godzin pracy.
  • W firmach, realizujących wyłącznie projekty online, praca stacjonarna przez cały tydzień staje się coraz mniej popularna.
  • Praca w modelu hybrydowym pozwala na dotarcie do specjalistów z różnych miast.

Łatwa rekrutacja pracowników hybrydowych

Wielu pracodawców wciąż stoi przed dylematem, czy warto połączyć pracę w trybie stacjonarnym z home office. Tymczasem coraz więcej portali ogłoszeniowych i mediów społecznościowych ułatwia im proces rekrutacyjny. Mogą oni za darmo publikować ogłoszenia o naborze. Rozwój różnych portali i social mediów sprawił, że managerowie nowoczesnych firm wiedzą, gdzie dodać darmowe ogłoszenie o pracę i jak podkreślić, że jest to praca hybrydowa. Kandydaci z łatwością znajdują zaś właściwe ogłoszenia, używając m.in. filtrów i fraz z dopiskiem: praca hybrydowa.

Publikując ogłoszenia w sieci, przyciągasz uwagę wielu ludzi. Posty, udostępniane za darmo w sieci, przynoszą Ci oczekiwany efekt w postaci dziesiątek nowych, wartościowych CV. Osoby, zainteresowane pracą w systemie hybrydowym, bez trudu odnajdują Twoje ogłoszenia. Są to zwykle osoby zorganizowane, które nie lubią tracić czasu na ciągłe dojazdy do biura firmy. Pracownicy hybrydowi, podobnie jak personel, zatrudniony wyłącznie w modelu home office, starannie wybierają ogłoszenia, na które aplikują, co przekłada się na dynamikę i jakość naboru.

Hybrydowy model pracy – przyszłość pracy biurowej?

Pracodawcy chętnie przechodzą na opcję hybrydowej współpracy, ponieważ jest to jeden z najbardziej innowacyjnych modeli prowadzenia działalności. Połączenie pracy stacjonarnej z home office ma wiele zalet, o czym można się przekonać, czytając branżowe poradydlafirm.pracuj.pl i blogi, poświęcone nowoczesnej rekrutacji. Dzięki systemowi pracy mieszanej można sprawnie realizować bieżące projekty w domu lub w biurze, w zależności od indywidualnych potrzeb. Na przykład czas w domu poświęci się na indywidualne projekty, zaś dni spędzone w biurze można przeznaczyć na wspólne konsultacje i burzę mózgów.

Aktualnie wiele firm (m.in. z branży IT, rachunkowości czy e-learningu) częściowo odchodzi od standardowego modelu pracy stacjonarnej. Ich właściciele i strategowie zrozumieli, że najlepiej i najskuteczniej rozliczać pracę za wykonane zadania lub wyniki, a nie za to, czy osoba zatrudniona na danym stanowisku przebywa fizycznie w firmie. Managerowie ustalają indywidualnie, kiedy pracownik powinien być w biurze, a w jakie dni tygodnia będzie pracować zdalnie. Ten elastyczny system współpracy opiera się na wzajemnym zaufaniu i szacunku. Wysoka kultura pracy przekłada się zaś na jakość realizowanych przedsięwzięć.

Praca hybrydowa przynosi firmie oszczędności i ułatwia rozwój

Możliwość częściowego wykonywania zadań poza siedzibą firmy jest bez wątpienia rozwiązaniem bardzo ekonomicznym z perspektywy pracodawcy. Zespół realizuje bieżące projekty, korzystając w ograniczonym zakresie z zaplecza biurowego. To sprawia, że firma ponosi niższe koszty organizacji stanowiska pracy w swoim lokalu. Nie ma bowiem potrzeby ciągłego użytkowania mediów, urządzeń i instalacji, znajdujących się w biurze. Praca hybrydowa oznacza także mniejszą eksploatację pojazdów służbowych. Osoby, korzystające z aut firmowych, nie marnują czasu na dojazdy. To pozwala zmniejszyć wydatki na paliwo i na naprawę bieżących usterek samochodów.

Praca hybrydowa daje większe możliwości

Praca w opcji hybrydowej to świetne rozwiązanie dla tych pracodawców, którzy chętnie zatrudniają osoby z różnych miast. To również doskonała alternatywa dla managerów, poszukujących wysokiej klasy specjalistów. Szerokie możliwości rekrutacji w promieniu większym niż 20-30 km i możliwość zatrudnienia personelu w modelu mieszanym sprawiają, że firmy mają duże szanse stworzyć kompetentne zespoły, nie ograniczając się terytorialnie.

Podsumowanie – praca hybrydowa

Jak zatem widać model pracy hybrydowej może każdej firmie przynieść wiele dobrego. Przede wszystkim często wpływa na efektywność realizacji zadań. Po drugie przynosi oszczędności związane z utrzymaniem biura. A co najważniejsze pozwala na dotarcie do specjalistów z różnych miast, którzy w trybie stacjonarnym nie zdecydowaliby się na pracę w innym mieście.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%