Zamknij

Monitoring obiektów zdobywa coraz szersze uznanie w ramach usług ochrony

15:18, 10.11.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 15:18, 10.11.2022

Rośnie popularność usług ochrony w postaci monitoringu i zdalnego dozoru obiektów. W 2022 roku blisko 20 proc. nowo pozyskanych klientów biznesowych Seris Konsalnet zdecydowało się usługi monitoringu w oparciu o systemy telewizji przemysłowej i systemy sygnalizacji włamania. Zmiany te są efektem wzrostu cen za usługi ochrony, na który wpływ w głównej mierze mają rosnące koszty pracy (blisko 20 proc. w 2022).

Zainteresowanie klientów biznesowych systemami monitoringu systematycznie się zwiększa – w Seris Konsalnet sprzedaż tych usług stabilnie rośnie rok do roku w tempie 30-40 proc. 

- Techniczne systemy ochrony i zdalny wideo monitoring to przyszłość usług security – uważa Piotr Kanabus, Dyrektor Handlowy Działu Monitoringu w Seris Konsalnet.Tam, gdzie jest to możliwe, firmy rezygnują z usług ochrony fizycznej na rzecz naszego inteligentnego wideo monitoringu iCCTV. Zmiany te powodują znaczące obniżenie kosztów ochrony po stronie klienta oraz zwiększają poziom bezpieczeństwa na obiektach. Systemy telewizji przemysłowej, zainstalowane w firmach, wykorzystywane są nie tylko do celów ochrony, ale także do monitoringu przestrzegania przez pracowników norm BHP (np. czy noszą kaski), procedur w dziale produkcji itp. 

Systemy zdalnego monitoringu sprawdzają się w miejscach, w których praca odbywa się w określonych godzinach i przez część doby nie ma nikogo w danej lokalizacji. Zatem najszybciej rosnącym segmentem sprzedaży tego typu usług są firmy budowalne, które mają zamknięte place budowy oraz obiekty typu hurtownie, składy budowlane, magazyny, salony samochodowe. Monitoring iCCTV jest wtedy realizowany w nocy, poza godzinami pracy. Coraz częściej te systemy są instalowane również w posiadłościach prywatnych.

Szybki zwrot w inwestycji 

Inwestycja w system do wideo monitoringu firmy to koszt dla klienta w wysokości od 20-30 tys. zł do 300 tys. zł – w zależności od wielkości lokalizacji. Co może wydawać się zaskakujące, zwrot z takiej inwestycji jest dla klienta stosunkowo szybki – w zależności od liczby etatów pracowników ochrony, które zastępuje może nastąpić w czasie od siedmiu miesięcy do roku. Koszty inwestycyjne, poniesione przez hurtownię czy dewelopera w pierwszym roku, już nie występują w latach następnych, ponieważ system nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych. Jeżeli firma zdecyduje się na leasingowanie sprzętu lub zakup na raty, spadek kosztów ochrony widoczny jest od razu. 

- Szacujemy, że średnio już w pierwszym roku działania systemu klient oszczędza na kosztach ochrony do 50 proc., w dalszych latach nawet do 90 proc. – mówi Piotr Kanabus, Dyrektor Handlowy Działu Monitoringu w Seris Konsalnet. - Koszty miesięcznej ochrony zdalnej wynoszą od ok. 700 zł miesięcznie, najczęściej plasują się w widełkach 1500-2500 zł miesięcznie.

Więcej informacji o systemach iCCTV oraz systemach zabezpieczeń znajduje się na stronie https://konsalnet.pl/oferta/icctv/ oraz https://konsalnet.pl/oferta/systemy-zabezpieczen-technicznych/

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%