Zamknij

Jak rozwieść się krok po kroku ?

08:47, 07.11.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:47, 07.11.2022

Jeżeli zastanawiacie się jak rozwieść się krok po kroku, aby sprawa rozwodowa nie trwała zbyt długo, koniecznie zapoznajcie się z naszym poradnikiem. Według badań, które są przeprowadzane każdego roku, w Polsce rocznie rozwodzi się około 65 tysięcy par. Wskaźnik ten jest niestety bardzo wysoki, nie zmienia to jednak faktu że nadal zawieranych jest więcej ślubów, a rozwody są niszą statystyczną. Zastanówmy się, czy lepszą decyzją jest rozwód, czy pozostawanie w związku dla dobra dzieci. W obecnych czasach, coraz więcej par podejmuje decyzję o rozwodzie, kiedy ich pożycie małżeńskie zupełnie wygasa, dochodząc do wniosku że właśnie dla dobra dzieci będzie im lepiej oddzielnie.

Warto przemyśleć czy na pewno chcemy rozwodu

Nie wszystkie problemy, są oznaką że powinniśmy wystąpić o pozew rozwodowy. Niezależnie od tego czy mieszkamy na wsi czy w wielkim mieście, powinniśmy przede wszystkim kierować się własnym sumieniem i temu co podpowiada nam serce. Czasami mogą to być chwilowe problemy bądź brak odpowiedniej komunikacji między dwojgiem ludzi, co może popchnąć do chęci złożenia pozwu rozwodowego. Czasami wystarczy dłuższa i szczera rozmowa, aby wyjaśnić sobie problemy a może nawet zdecydować się na terapię małżeńską, bez pochopnej decyzji o rozwodzie. Każdy powinien wiedzieć, że pozew rozwodowy to ostateczność, na którą warto się zdecydować kiedy naprawdę nie widzimy innego wyjścia. Przy obecnej technologii i ogólnej dostępności do psychologów i terapeutów, warto wspólnie umówić się na spotkanie właśnie z psychologiem, aby spróbować uratować małżeństwo. Jeżeli tego rodzaju spotkania nie pomogą, można z czystym sumieniem udać się do kancelarii prawnej, w celu złożenia pozwu rozwodowego.

Jeżeli nie ma uczucia, złóż pozew rozwodowy

Jeśli pomiędzy wami, nie ma żadnych uczuć, z czystym sumieniem można złożyć pozew o rozwód. Sąd już na pierwszej sprawie będzie próbował dowiedzieć się czy między obojgiem małżonków można stwierdzić brak pożycia małżeńskiego. Jeżeli nie ma żadnej więzi uczuciowej, brak jakichkolwiek kontaktów seksualnych, nie ma także więzi gospodarczej, co oznacza że małżonkowie mieszkają od dawna osobno, sąd ma wyraźne podstawy o przechyleniu się do wydania prawomocnego wyroku o rozwodzie.

Jak powinien zostać przygotowany pozew o rozwód?

Nie zależnie od tego, jak często słyszysz że odbywają się rozwody w Gdańsku, o własnym rozwodzie powinieneś zadecydować sam. Im lepiej przygotujesz pozew o rozwód, tym większe prawdopodobieństwo że sąd przychyli się do twojej prośby. Najłatwiej i najszybciej można przeprowadzić rozwód bez orzeczenia o winie. W tej sytuacji oboje małżonków muszą przedstawić jednogłośnie, że pożycie małżeńskie przestało istnieć i oboje są zgodni aby je zakończyć. Im mniej sporów w sądzie, tym łatwiej przeprowadzić rozwód w krótkim czasie, nie dostarczając sobie ani drugiej stronie dodatkowych zmartwień i problemów. Jeżeli nie wiesz, jak przystąpić do pozwu rozwodowego, co złożyć i jakimi argumentami zaprezentować się w sądzie, koniecznie zgłoś się do kancelarii prawnej, gdzie nie tylko otrzymasz fachową pomoc, ale również dostanie poradnictwo w zakresie utworzenia pozwu rozwodowego.

Sprawa rozwodowa wiąże się z dodatkowymi kosztami

Trzeba wiedzieć, że rozwód kosztuje. Jeżeli samodzielnie zdecydujemy się na złożenie pozwu rozwodowego, opłata sądowa będzie wynosiła 600 złotych. Jeżeli zechcemy złożyć pozew o rozwód za pośrednictwem kancelarii prawnej, musimy doliczyć również odpowiednie honorarium dla prawnika. Rozwód będzie nas kosztował mniej, jeżeli nie złożymy pozwu z orzeczeniem o winie, dlatego zanim zdecydujemy się na ten krok, rozważmy z partnerem czy warto o swoich sprawach osobistych rozmawiać w sądzie.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%