Zamknij

Warto wybrać się w sobotę do Cekcyna. Kocioł Festival!

12:40, 26.07.2019 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

Ta impreza to gwarancja świetnej zabawy przy wyjątkowej muzyce i nieprzewidywalnych zespołach. O Kotle piszemy co roku, teraz nie może być inaczej. Do amfiteatru w Cekcynie Kocioł Festival zawita już w tę sobotę, 27 lipca. Kto zagra?

O zespołach, które pojawią w cekcyńskim amfiteatrze, opowiada "Tygodnikowi Tucholskiemu" głównodowodzący festiwalu – Michał Ziółkowski.

Godzina 19.30 – START Kocioł Festival, Jemiayka 
Jemiayka. Na początku grali głównie punk rocka, ale wraz z upływem czasu ich muzyka przeszła na jasną stronę mocy, czyli do gatunku reggae. Potem dołożyli jeszcze nieodzowny dub i tak powstał styl, który sami muzycy nazwali: Haquna Reggae Style. Oczywiście ta plątanina gatunków to tylko narzędzie do tego, co ekipa z Torunia chce przekazać światu w swojej liryce. Bo jeśli można powiedzieć, że muzyka zespołu się broni, to teksty nie tylko się bronią, ale i atakują jak Marsjanie. A takie właśnie są dzieła tej kapeli – tupią, niosąc falę w górę do bioderek i przeszywają mózg. Bo to właśnie oznacza Haquna Reggae Style!
 
Około godziny 20.30 – Klawe
Klawe to pochodzący z Trójmiasta skład grający elektroniczną muzykę taneczną (EDM). Swoją muzyką wprowadzą na scenę bardzo wiele energii. Trzon zespołu stanowią muzycy od lat związani z wieloma projektami muzycznymi, od stycznia 2019 roku powołali do życia formację Klawe. Skład zespołu stanowią: Karolina Kuraś (Karo) – wokal, Anna Myszkiewicz (Mysza) – syntezatory, wokal oraz Daniel Noetzel (Hansollo) – producent. Chociaż jest to bardzo młody skład, Ziółkowski jest przekonany, że niedługo o nich usłyszymy. W najbliższą sobotę można będzie ich usłyszeć w Cekcynie.

Około godziny 21.30 – Funkologia
Funkologia to nowoczesny i nietypowy projekt z Torunia. Czwórka muzyków przedstawia się jako lekarze Prywatnej Praktyki Muzycznej, którzy za pomocą instrumentów dążą do „uzdrowienia" polskiej muzyki popularnej. Piąty element stanowi tajemniczy Ninja. Dlaczego? Nikt tego nie wie... Muzycy eksperymentują na funku, łącząc go z rożnymi innymi gatunkami. W owym procesie twórczym stali się nie tylko uzdrowicielami muzyki, ale też lekarzami swoich dusz. Swoją terapią starają się dotrzeć tam, gdzie nie udaje się to konwencjonalnej medycynie. Jak sami o sobie mówią ich muzyka to „ostry dyżur na oddziale Funkowych-Zaburzeń-Psychicznych pełnym groove'u i pięknych pielęgniarek".
 
Około godziny 22.30 – Mitra
Mitra, mówiąc najkrócej – energia na scenie. To siedmioosobowy zespół folk-rockowy z Gdyni, w którego twórczości można znaleźć akcenty wielu gatunków muzycznych. Spoiwem nadającym zespołowi wyjątkowy charakter jest sekcja dęta, która w połączeniu z dźwiękami akordeonu i instrumentów klawiszowych buduje niepowtarzalny klimat i stanowi wyróżniające brzmienie zespołu. Mitra to energetyczne szybkie rytmy, a także refleksyjne ballady. W warstwie tekstowej poruszają najważniejsze dla każdego człowieka zagadnienia takiej jak: przyjaźń, miłość, relacje ze światem. Ich żywiołem jest kontakt ze słuchaczem – występy na żywo. Michał Ziółkowski wierzy, że ich występ  w Cekcynie na długo zostanie zapamiętany.
 
Wstęp na Kocioł Festival jest bezpłatny. Jak zawsze będzie można jednak wesprzeć tę oddolną inicjatywę wrzuceniem paru złotych do puszki. Poniżej prezentujemy przykładowe kawałki zespołów z Kotła. Do zobaczenia na miejscu!
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz