Zamknij

Zerwany dach, połamane drzewa. Bilans szkód wczorajszej burzy TEKST/ZDJĘCIA

11:10, 29.07.2021 | (ed), fot. przekazane przez poszkodowaną rodzinę z Cekcyna
Skomentuj Kolejne zdjęcia skutków środowej burzy otrzymaliśmy od poszkodowanej rodziny.
REKLAMA

W naszym powiecie zdecydowanie najgroźniej było w gminie Cekcyn. Wczorajsza burza wyrządziła największe szkody w sąsiednim powiecie świeckim.

Burza rozpoczęła się po godz. 14.00.

- Komórka burzowa utworzyła się między Gostycynem, Kęsowem a Tucholą i przemieszczała się w kierunku Tucholi, Cekcyna i dalej, Tlenia oraz Osia – mówi Arkadiusz Kroll, zastępca komendanta powiatowego PSP Tuchola.

Na szczęście w gminach Kęsowo i Gostycyn skończyło się tylko na intensywnych opadach deszczu. Burza stała się groźniejsza nad Tucholą i nabierała siły przemieszczając się w kierunku Cekcyna.

- Otrzymaliśmy 15 zgłoszeń dotyczących usuwania skutków burzy. Dotyczyły głównie wypompowywania wody z piwnic i usuwania gałęzi z dróg. Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w Cekcynie: silny wiatr zerwał w całości dach z budynku gospodarczego. W tej samej wsi przewrócił się aluminiowy maszt, na którym były zamontowane urządzenia służące do przesyłu sygnału internetowego. Konstrukcja uszkodziła dwa sąsiednie budynki – relacjonuje Arkadiusz Kroll.

Zgłoszenia dotyczące połamanych drzew dotyczyły głównie gminy Cekcyn. W Zielonce drzewo przewróciło się na budynek gospodarczy. Jak wynika z informacji podanych przez zastępcę komendanta, w całym powiecie nikt nie został ranny. Oczywiście skutki burzy usuwali nie tylko strażacy zawodowi, ale także ochotnicy wielu jednostek z naszego terenu. Burza wyrządziła dużo więcej szkód w Tleniu i Osiu. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu informuje, że wczoraj przez Bory Tucholskie przeszła trąba powietrzna. "Bardzo prosimy o to, by w najbliższych tygodniach nie wchodzić na tereny, które uległy zniszczeniu, ponieważ stanowi to niebezpieczeństwo" - apelują leśnicy.

Strażacy z naszego powiatu nie byli wzywani na teren powiatu świeckiego. Szczegółowe informacje na temat działań służb podamy w najbliższym numerze "Tygodnika Tucholskiego".
 

Wczoraj publikowaliśmy nasze zdjęcia z objazdu gminy Cekcyn (ZOBACZ). Odwiedziliśmy również rodzinę z ul. Dworcowej w Cekcynie, na której posesji wiatr zerwał dach. Rodzina przekazała nam swoje zdjęcia, które wykonała tuż po przejściu żywiołu i następnie podczas akcji porządkowej i interwencji strażaków. Opowiedziała nam też, jak wyglądało przejście burzy nad ich posesją. Więcej również w kolejnym wydaniu "Tygodnika"

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%