Zamknij

Nowe sygnalizatory w Tucholi. Masz czerwone – przepuść straż!

14:56, 24.09.2020 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

W Tucholi pojawiła się nowa sygnalizacja świetlna. Jeżeli przy komendzie straży zobaczysz czerwone światło, koniecznie się zatrzymaj. To znak, że zastępy ratownicze PSP właśnie ruszają do działań ratujących życie mieszkańców.

Nowa sygnalizacja ostrzegawcza już zaczęła działać, na razie jest w fazie testów. Sygnalizatory ustawione są przy dojeździe do Komendy Powiatowej PSP.  Arkadiusz Kroll, zastępca komendanta powiatowego PSP w Tucholi tłumaczy, że nadają one sygnał koloru czerwonego w następującej sekwencji: brak sygnału – czerwony migający (około 8 sekund) – czerwony (ok. 180 sek.) – czerwony migający (ok. 8 sek.) – brak sygnału. Podobne sygnały wysyłają sygnalizatory umieszczone przy przejazdach kolejowych. Dla kierowców światła czerwone nadawane przez sygnalizatory są jednoznacznymi wskazówkami: brak możliwości wjazdu za sygnalizator. Nasz rozmówca podkreśla, że sygnalizacja uruchamiana jest tylko wówczas, gdy strażacy wyjeżdżają do działań. Wtedy dyżurny jednym przyciskiem uruchamia sygnalizatory i blokuje przejazd w obrębie skrzyżowania ulic: Sępoleńskiej, Szkolnej i ks. Kreffta.

Apelujemy do kierowców o zwrócenie uwagi na nowe elementy organizacji ruchu drogowego w tej części miasta, a przede wszystkim o respektowanie sygnałów nadawanych przez sygnalizatory. Jeszcze raz podkreślę, że sygnalizacja ta dotyczy tylko wyjazdów alarmowych. Wyjazdy inne niż alarmowe będą odbywały się jak dotąd z zachowaniem przepisów ruchu drogowego, bez użycia „nowych sygnalizatorów”

– tłumaczy Arkadiusz Kroll.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%