Zamknij

Zatrzymano trzech podejrzanych o podpalenie auta w Zdrojach

16:25, 20.04.2018 | E.D.
REKLAMA
Skomentuj
Fot. KPP Tuchola

W nocy z niedzieli na poniedziałek w Zdrojach (gmina Cekcyn) płonęło osobowe volvo. Policja zatrzymała trzech mężczyzn, podejrzanych o podpalenie auta.

Do tucholskich strażaków zgłoszenie o płonącym samochodzie w Zdrojach (gmina Cekcyn) dotarło około godz. 1.00 w poniedziałek, 16 kwietnia. Na miejscu najszybciej pojawili się druhowie z OSP Zdroje. Jak mówił nam Arkadiusz Kroll, zastępca komendanta powiatowego PSP Tuchola, kiedy strażacy przyjechali na miejsce, całe auto stało już w płomieniach. Do pożaru doszło na prywatnej posesji, nie było zagrożenia dla sąsiednich budynków. Po ugaszeniu pojazdu policjanci zaczęli badać miejsce zdarzenia i zabezpieczać ślady. Strażacy uznali, że prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Właściciel volvo wycenił straty na 17 tys. zł.
Zatrzymano trzech mężczyzn
Jak informuje dzisiaj (w piątek, 20 kwietnia) Bartosz Wiese, rzecznik prasowy KPP Tuchola, zatrzymano trzech mężczyzn, podejrzanych o podpalenie: 21-letniego mieszkańca gminy Jeżewo, a także 24-latka i 25-latka z gminy Osie. Usłyszeli oni już zarzuty. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
Jak informuje policja, "sprawa ma charakter rozwojowy". Więcej na ten temat napiszemy w najbliższym wydaniu "Tygodnika Tucholskiego".

(E.D.)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone