Zamknij

Mikołajki jak z bajki: Dzielny Grześ w Kęsowie i Lubiewie

14:23, 03.12.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Już w najbliższą sobotę (4 grudnia) w obu tych miejscowościach wystąpi Teatr Barnaby z Gdańska. Dzieci przeniosą się do świątecznego i magicznego świata pacynek.

Zarówno do Wiejskiego Domu Kultury w Kęsowie, jak i Biblioteki – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo z okazji mikołajek przyjeżdża Teatr Barnaby z Gdańska. W obu instytucjach dzieci będą mogły obejrzeć spektakl pt. „Dzielny Grześ i św. Mikołaj”, którego autorem jest Marcin Marzec. Teatr Barnaby to teatr lalkowy założony w 2014 roku. „Dzielny Grześ i św. Mikołaj” jest klasycznym przedstawieniem pacynkowym, odgrywanym na oryginalnej scence wzorowanej z angielskiego teatru Punch&Judy (charakterystyczny wygląd sceny, znany w Anglii od XVII wieku).

Święta tuż tuż i każde grzeczne dziecko czeka na swój wymarzony prezent. Niestety, w mieście pojawiła się okropna wiedźma, która swoimi czarami będzie chciała wszystko zepsuć. Na szczęście nad pracą Mikołaja czuwa dzielny Grześ – nie pozwoli on czarownicy na żaden występek i uratuje ten ważny dzień w roku. Jak Grześ tego dokona?

„Dzielny Grześ i Święty Mikołaj” to zabawna historia przeznaczona dla dzieci w każdym wieku. Bohaterzy przedstawienia wchodzą w dialog z widzami, co sprawia, że można poczuć się częścią spektaklu, a komiczna forma teatralna potrafi doskonale rozbawić nawet największego smutasa.

W Kęsowie spektakl zostanie zaprezentowany w WDK 4 grudnia (sobota) o godzinie 15.00. w programie znalazły się również warsztaty rękodzielnicze dla całych rodzin z tworzenia dekoracji świątecznych oraz spotkanie z Mikołajem. W B-CKiP Teatr Barnaby wystąpi także 4 grudnia – o godzinie 17.30. Z uwagi na trwająca pandemię na oba wydarzenia obowiązują wcześniejsze zapisy i darmowe wejściówki.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%