Zamknij

Kolejna impreza w Bysławiu. Niedziela: Kierunek PLAŻA!

11:35, 23.07.2021 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

Nad jeziorem tym razem pojawią się m.in. bębny afrykańskie. Zaplanowano nie tylko koncert, ale i warsztaty, podczas których każdy będzie mógł spróbować swoich sił w grze na oryginalnych instrumentach perkusyjnych. Na scenie pojawi się też m.in. Teatr Na Walizkach prosto z Wrocławia.

Już w najbliższą niedzielę (25 lipca) nad Jeziorem Bysławskim odbędzie się kolejne wydarzenie kulturalne. Tym razem mieszkańcy i turyści będą mieli możliwość uczestnictwa w zakończeniu projektu pn. "Kierunek PLAŻA". Finałowa impreza wystartuje o godzinie 15.00. Biblioteka – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo przygotowała moc atrakcji.

Ciekawie będzie m.in. za sprawą warsztatów i koncertu bębnów afrykańskich w wykonaniu Szkoły Rytmu. Zapewne pojawi się wielu chętnych, aby zagrać na wyjątkowych instrumentach perkusyjnych. Na scenie zaprezentują się także wokalistki z grupy wokalnej B-CKiP. Finałowym występem będzie z kolei spektakl pt. "Beczka śmiechu" w wykonaniu Teatru Na Walizkach z Wrocławia. To spektakl uliczny, który nawiązuje do tradycji nowoczesnej rosyjskiej clownady, cyrku oraz estrady. Ma przewrotną fabułę: widzowie stają się aktorami, a sami aktorzy – widzami, natomiast żywiołowa akcja toczy się m.in. w rytm jazdy na monocyklu.

Atrakcji, które zaangażują publiczność, zaplanowano dużo więcej. Warsztaty ceramiczne poprowadzi artystka Alicja Wiślińska-Kornacka. W Rodzinnej Warsztatowni motywem przewodnim będą tym razem "wakacyjne pamiątki w słoiczku". Poza tym można liczyć na: regionalne stoiska, przysmaki od KGW Bysław "Borowiacka Kraina", konkursy z nagrodami czy dmuchańce.

Przypomnijmy, że "Kierunek PLAŻA" to kontynuacja działań zapoczątkowanych dzięki projektowi "PLAŻA" z 2019 roku, który rozkręcił konkretne akcje promocyjne i proturystyczne nad Jeziorem Bysławskim. Tym razem B-CKiP otrzymało dofinansowanie w wysokości 20.000 zł z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Kontynuacja projektu ma na celu wzmocnienie zawiązanych wcześniej partnerstw między różnymi gminnymi instytucjami i mieszkańcami.

Warto również zaznaczyć, że nad Jeziorem Bysławskim odbędzie się kolejna odsłona Rodzinnej Warsztatownia już w piątek (23 lipca). Tematem będzie tym razem eko biżuteria. Zaplanowano warsztaty z robienia makramowych breloczków, a także tworzenie eko biżuterii. Jak zawsze nie zabraknie też gier i zabaw przygotowanych przez animatorki B-CKiP. Start o godzinie 16.00.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%