Zamknij

Kolejne wydarzenia w gm. Lubiewo: Rodzinna Warsztatownia, ale też finał "Lata w Tetarze"

10:18, 15.07.2021 | K.T
Skomentuj Fot. Piotr Nykowski, udostępnione przez B-CKiP
REKLAMA

Kolejne darmowe wydarzenia kulturalne czekają na mieszkańców i gości gminy Lubiewo! Tym razem atrakcje zaplanowano na piątek: o godzinie 16.00 na plaży nad Jeziorem Bysławskim znowu pojawi się Rodzinna Warsztatownia, z kolei o 18.00 w Lubiewie odbędzie się finał "Lata w Teatrze"!

Rodzinna Warsztatownia to cykliczne wydarzenie organizowane na plaży nad Jeziorem Bysławskim przez Bibliotekę – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo. Jak sama nazwa wskazuje, jest to propozycja dla całych rodzin, które chętnie wypoczywają nad wodą – plaża pozostaje głównym miejscem spotkań i integracji mieszkańców oraz turystów. W najbliższy piątek (16 lipca) w Warsztatowni tematem przewodnim będzie eko biżuteria. Zaplanowano warsztaty z robienia makramowych breloczków, a także tworzenie eko biżuterii. Jak zawsze nie zabraknie też gier i zabaw przygotowanych przez animatorki B-CKiP. Start o godzinie 16.00.

To jednak nie koniec piątkowych atrakcji w tej części powiatu tucholskiego. O godzinie 18.00 w B-CKiP (ul. Witosa 1, Lubiewo) odbędzie się finał artystycznych półkolonii "EtnoCzelendż", realizowanych w ramach programu "Lato w Teatrze". Tegoroczne spotkania ze sztuką to już trzecia edycja LwT w Lubiewie, "Tygodnik Tucholski" co roku patronuje temu wydarzeniu. Tym razem uczestniczki i uczestnicy wcielają się w rolę etnologów, dzięki czemu prowadzą badania zarówno w swoich przestrzeniach domowych, jak i lokalnych, na terenie gminy Lubiewo. Każdy dzień "Lata w teatrze" jest bardzo intensywny, a to za sprawą warsztatów, dzielących się na 3 rodzaje: edukacyjne, scenograficzne i muzyczne. Podobnie jak w latach ubiegłych, teraz też w ich trakcie dzieci pracują z artystami z różnych zakątków Polski.

Finał LwT w Lubiewie po raz kolejny przybierze formę eksperymentu artystycznego. Ci, którzy przybędą na wydarzenie, zostaną wciągnięci w przyspieszoną podróż "EtnoCzelendżu". Młodzi badacze podzielą się własnymi, dwutygodniowymi wrażeniami. Wstęp wolny.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%