Zamknij

TOK chce wyjść do ludzi. Daje kasę na organizowanie imprez. Złóż wniosek!

09:28, 04.06.2021 | K.T
Skomentuj W związku z projektem odbyło się kilka spotkań roboczych dotyczących m.in.: przeprowadzanych działań kulturalnych, ich zasięgu oraz tego, jakie zaangażowanie wywołują wśród lokalnej społeczności.
REKLAMA

Masz pomysł na wymarzoną imprezę, której dotychczas nie było? Jesteś pasjonatem i wokół swoich zainteresowań możesz stworzyć ciekawe wydarzenie kulturalne? Chcesz rozkręcić imprezowo Tucholę lub inną miejscowość w gminie, ale ma nie masz na to środków? Lepszego momentu na zrealizowanie oryginalnych pomysłów długo nie będzie! Tucholski Ośrodek Kultury może ci przekazać nawet 7500 zł na zorganizowanie koncertu, festiwalu, warsztatów, targów, spotkań z blogerem lub podróżnikiem itd. Wymyśl, złóż wniosek do 18 czerwca i twórz kulturę w gminie Tuchola.

Tucholski Ośrodek Kultury od ponad miesiąca realizuje działania w ramach "Prawdziwego Domu Kultury" – projektu dofinansowanego z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. W związku z nim w ostatnim czasie odbyło się kilka spotkań roboczych dotyczących m.in.: przeprowadzanych działań kulturalnych, ich zasięgu oraz tego, jakie zaangażowanie wywołują wśród lokalnej społeczności. Dyskusje na te tematy miały miejsce w: namiocie TOK-u przy Liceum Ogólnokształcącym, świetlicy w Łosinach, Wiejskim Domu Kultury w Raciążu i sali widowiskowej TOK-u.

Kilka dni temu wystartował z kolei konkurs inicjatyw, w którym może wziąć udział każdy mieszkaniec. Celem konkursu jest zwiększenie zaangażowania Tucholskiego Ośrodka Kultury w życie lokalnej społeczności poprzez odkrywanie i wpieranie oddolnych inicjatyw kulturotwórczych. Dofinansowanych zostanie od 3 do 7 inicjatyw, maksymalna kwota, jaką można zgarnąć, wynosi 7500 zł. Łączny budżet przeznaczony na realizację wyłonionych w konkursie inicjatyw to 22.000 zł. Proste do wypełnienia wnioski znajdziesz TUTAJ. Może je składać dosłownie każdy: grupy nieformalne, osoby prywatne czy organizacje pozarządowe. Czasu nie jest zbyt wiele, gotowy pomysł na wydarzenie kulturalne należy dostarczyć do TOK-u do 18 czerwca. Rzecz jasna sam dom kultury będzie współorganizatorem danej imprezy i co ważne pomoże w kwestiach logistycznych, sprzętowych, a nawet księgowych.

Jest to idealny moment dla ludzi, którzy chcą się zaangażować i mają pomysł na stworzenie czegoś nowego, świeżego i ciekawego. Konkurs organizowany jest dla wszystkich mieszkańców gminy, nie tylko samego miasta. Zaskoczcie nas i zorganizujcie imprezę, którą "Tygodnik" na pewno zrelacjonuje!

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

TucholaninTucholanin

0 0

Żenada! To chyba TOK jest od organizowania imprez a sztab "profesjonalistów" od pomysłów, tych sztandarowych i tych nowatorskich. Teraz jest już oficjalne odbijanie piłeczki do innych, aby coś się działo pod szyldem TOK-u. Nie tędy droga! Macie pieniądze to działajcie! 11:25, 09.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%