Zamknij
REKLAMA

Gmina Lubiewo dawniej - udostępnij takie zdjęcia!

14:16, 18.02.2021 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

W tym roku centrum wydarzeń kulturalnych w Bysławiu ponownie ma stać się plaża. Miejsce to jest promowane jako znak rozpoznawczy na turystycznej mapie regionu. Oprócz planowanych imprez,  powstaje także strona internetowa – w założeniu będzie lokalnym centrum informacji. Jest prośba do mieszkańców – udostępnijcie stare zdjęcia!

Pamiętacie projekt "PLAŻA", który rozkręcił konkretne działania promocyjne związane z plażą nad Jeziorem Bysławskim? W 2019 roku, dzięki szeroko zakrojonej akcji, odbyło się wiele interesujących imprez, m.in.: Piknik Historyczny, Festiwal Sztuki Chińskiej czy "Ruchańce z fjutem". Wydarzenia cieszyły się popularnością i przyciągnęły łącznie wielotysięczną publiczność. Plaża zyskała też własne logo, leżaki, parasole, meble z palet oraz strefę animacji.

W 2021 roku Biblioteka – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo (wraz z partnerami) otrzymała kolejne dofinansowanie na kontynuację działań. Tym razem projekt o nazwie "Kierunek PLAŻA" zyskał 20.000 zł dofinansowania z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, a to zwiastuje nowe atrakcje dla mieszkańców i turystów. Od paru lat w Bysławiu kładzie się szczególny nacisk na pozyskiwanie gości z zewnątrz.

Kompleksowa informacja. Potrzebne fotki!

Pierwszym działaniem w ramach nowego projektu jest stworzenie strony internetowej, która wieloaspektowo zaprezentuje tytułową plażę, a zarazem szerzej – całą gminę Lubiewo.

Strona ta ma stać się swoistym centrum informacji, zarówno tych dotyczących historii naszej gminy, walorów przyrodniczych, lokalnych tradycji, jak i atrakcji czy też działań kulturalnych. Chcemy promować nie tylko wydarzenia organizowane przez B-CKiP, to ma być lokalna baza informacji turystycznych. Bardzo zależy nam na współpracy i partnerstwie

– tłumaczy Izabela Kotlęga, specjalista ds. promocji i animacji w B-CKiP.

Dlatego teraz niezbędne jest zaangażowanie lokalnej społeczności. Jeśli masz stare fotografie, które prezentują życie mieszkańców gminy Lubiewo sprzed kilkudziesięciu lat, przynieś je do Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubiewie (ul. Witosa 1, Lubiewo) lub do filii biblioteki w Bysławiu (ul. Strażacka 1, Bysław). Udostępnione stare fotografie zostaną zeskanowane – za ich pośrednictwem będzie można w ciekawy sposób przedstawić historię gminy. Na zdjęcia organizatorzy czekają do 12 marca (piątek).

Będą warsztaty i imprezy

Nowa akcja "Kierunek PLAŻA" zaplanowana jest na pół roku – od lutego do lipca br. Co jeszcze będzie się działo? Na pewno po raz kolejny odbędzie się konkurs inicjatyw. Tak jak poprzednio, chęć organizacji wydarzeń będą mogły zgłaszać stowarzyszenia, fundacje, ale też osoby prywatne – mieszkańcy. Tym razem nacisk zostanie położony na realizację zajęć warsztatowych, które rzecz jasna będą mieć miejsce na plaży.

Poza tym B-CKiP zorganizuje dwa wydarzenia kulturalne – jedno prawdopodobnie na rozpoczęcie sezonu. O szczegółach będziemy informować na bieżąco. Izabela Kotlęga podkreśla, że opisanych działań B-CKiP nie będzie realizowało samodzielnie, nacisk kładziony jest na współpracę z partnerami: gminą Lubiewo, sołectwem Bysław i tutejszą OSP, obiema gminnymi szkołami, Zakładem Komunalnym Gminy Lubiewo, a także Domem Weselnym „Bogsia”.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%