Zamknij
REKLAMA

Następny już w walentynki! Lokalny cykl programów z życzeniami od mieszkańców

12:44, 12.02.2021 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

Tym razem najwięcej dedykacji skierowanych było do babć i dziadków, ale nie zabrakło też wspomnienia 101. rocznicy powrotu Tucholi do Polski, a także ciekawej, okrągłej rocznicy związanej z TOK-iem. Na scenie po raz kolejny zaprezentowały się nasze zespoły i soliści.

W czasie pandemii Koncert Życzeń stał się już cykliczną imprezą on-line organizowaną przez Tucholski Ośrodek Kultury. Pierwszy odcinek opublikowano 20 listopada 2020 roku i jak dotąd został wyświetlony 1300 razy. Z kolei w ostatnią sobotę stycznia swoją premierę miało najnowsze, trzecie wydanie. Idea Koncertu Życzeń jest bardzo prosta, a do jego współtworzenia niezbędni są mieszkańcy. To właśnie oni nadsyłają życzenia dla najbliższych, które są potem odczytywane na wizji. Podczas koncertu nie może oczywiście zabraknąć muzyki, o artystyczną stronę zawsze dbają lokalne zespoły i soliści.

Na Koncert Życzeń regularnie zaprasza stała dwójka prowadzących: Hanna Krueger i Adam Korytowski. Podczas styczniowego wydania dominowały życzenia dla babć i dziadków oraz solenizantów.

Zaczęło się 70 lat temu

Jak się jednak okazało, w najbliższym czasie powody do świętowania będzie miał sam Tucholski Ośrodek Kultury. Zapewne skorzystają na tym również mieszkańcy.

Rok 2021 jest szczególny dla naszego ośrodka kultury. Obchodzimy bowiem 70-lecie działalności i tym koncertem rozpoczynamy cykl programów i imprez dedykowanych tej rocznicy

– tłumaczyła Hanna Krueger.

Podczas najnowszego odcinka koncertu nie zabrakło ponadto życzeń z okazji 101. rocznicy powrotu Tucholi do Polski, która przypadała dokładnie 29 stycznia 2021 roku. Promowano także 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W styczniowym Koncercie Życzeń nie mogło zabraknąć występu stałego gościa – Tomasza Kotowskiego. Drugim solistą był Dariusz Krygowski. Ale na wirtualnej scenie wystąpiły tym razem także dwa zespoły. Pierwszym z nich był Arthouse. Grupa powstała w 2019 roku, a w jej skład wchodzą muzycy związani z Chojnicami, ale też z Tucholą. Podczas programu można było posłuchać autorskiego utworu "Między niebem a ziemią", a także zobaczyć teledysk do tej produkcji. Drugą ekipą był dobrze znany już na naszym terenie Gravel Garden, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie. Zespół zaprezentował własną wersję piosenki-symbolu: "Zegarmistrz światła".

Następne będą walentynki

Styczniowy odcinek Koncertu Życzeń na pewno nie był ostatnim. Znajdziesz go TUTAJ . Organizatorzy przygotowują kolejne, walentynkowe wydanie, którego premiera nastąpi już w niedzielę (14 lutego) o godzinie 17:00. Wideo znaleźć można na stronie www.toktuchola.pl, fanpage'u Tucholskiego Ośrodka Kultury na Facebooku, a najłatwiej na kanale YouTube TOK-u. Tym razem na scenie wystąpią: Dariusz Krygowski, Tomasz Kotowski, January Porębski z Amelią Szrajber i Moniką Jaśkowiak, a także Agnieszka Joppek.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%