Zamknij

Lubiewo: Konkurs na głośne czytanie ZDJĘCIA

13:47, 30.09.2020 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

Pewne były jedynie książki, których fragmenty prezentowano przed publicznością. Jednak wykonawcy konkretne teksty poznawali dopiero na moment przed wejściem na scenę. W cenie była umiejętność szybkiej interpretacji tekstu.

35 uczniów ze szkół w Bysławiu i Lubiewie wzięło udział w IV edycji Gminnego Konkursu Głośnego Czytania. Przesłuchania odbyły się 25 września w Bibliotece – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo, a w jury zasiedli: ksiądz Wojciech Głogowski – proboszcz bysławskiej parafii, Halina Chilewska emerytowana pedagożka z Lubiewa i Agnieszka Hoffmann z Gminnego Ośrodka Kultury w Gostycynie. Młodzież została podzielona na dwie kategorie wiekowe: klasy IV-VI i klasy VII,VIII. Lubiewski konkurs to nie do końca typowy turniej recytatorski. Jego zasady są oryginalne. Uczestnicy wiedzieli, że muszą zaprezentować przed publicznością fragmenty książek. Na młodszą grupę czekała "Pippi Pończoszanka" Astrid Lindgren, starsi zmierzyli się z "Sekretem Wielkiego Mistrza" z serii Kroniki Archeo Agnieszki Stelmaszyk. I to właściwie tyle, jeśli chodzi o pewniki. Następnie trzeba było sprawnie odnaleźć się w sytuacji scenicznej. Każdy uczestnik czytał inny fragment wymienionych publikacji, a konkretny tekst poznawał dopiero na kilka minut przed występem.

To tylko fragment artykułu. Więcej na temat samego konkursu przeczytasz w najnowszym "Tygodniku Tucholskim". Tam też opublikowaliśmy listę zwycięzców. Poniżej prezentujemy galerię zdjęć.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz