Zamknij

Wyjątkowy plener w Brdzie. Wieczór z Jackiem Wójcickim ZDJĘCIA

14:13, 24.09.2020 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

"Tygodnik Tucholski" wraz z zaproszonymi gośćmi odwiedził artystów w Brdzie 18 września, w samym środku pleneru. Proces twórczy trwał jeszcze w najlepsze...

Brda – malutka wieś za Raciążem i Nadolną Karczmą, położona nad samą rzeką, na granicy województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Miejsce tak niepozorne, jak niezwykle urokliwe, które stało się prawdziwą przystanią dla artystów, bowiem to właśnie w Brdzie odbywa się dziewiąty już Ogólnopolski Interdyscyplinarny Plener Malarski im. Leona Wyczółkowskiego.

Jako że artystów odwiedziliśmy w samym środku prac, wernisaż przybrał wyjątkową formę. Powstałe w Brdzie prace (nie tylko obrazy, ale i rzeźby), można było zobaczyć w pracowniach (dawnych stajniach). Niektóre dzieła były jeszcze niedokończone. W Brdzie tworzą uznani artyści z całej Polski: Urszula Dzwonik, Andrzej Fogtt, Jarosław Koziara, Tomasz Lubaszka, Waldemar J. Marszałek, Grzegorz Radziewicz, Katarzyna Seyfried, Katarzyna Szurkowska, Martta Węg, Krzysztof Zieliński i Jan Wołek.

Podczas wernisażu nie zabrakło również muzycznych doznań. Na scenie wystąpił Dariusz Krygowski. Wieczór zakończył się występem gwiazdy – Jacka Wójcickiego.

Gospodarzami Ogólnopolskiego Interdyscyplinarnego Pleneru Malarskiego są prezeska stowarzyszenia "Via Natura" Halina Janowska-Giłka oraz senator RP Andrzej Kobiak. Wydarzenie objęte jest patronatem honorowym marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego. Patronat medialny sprawuje "Tygodnik Tucholski".

Więcej o samym wydarzeniu przeczytasz w najnowszym wydaniu "Tygodnika". Komisarz Ogólnopolskiego Interdyscyplinarnego Pleneru Malarskiego – Jan Wołek opowiada o początkach spotkań w Brdzie. Kluczową rolę odegrał wtedy... Zbigniew Wodecki.

Poniżej publikujemy galerię zdjęć z zeszłotygodniowego spotkania.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz