Zamknij

Teraz konkurs dla dzieci: Piknik Historyczny nadal aktywny w necie

11:10, 27.07.2020 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

Choć tematem przewodnim imprezy są czasy zamierzchłe, to tegoroczna edycja bazuje na osiągnięciach XXI wieku. Teraz czas na konkurs z nagrodami.

Tak jak informowaliśmy już wcześniej, Piknik Historyczny organizowany w Bysławiu w tym roku musiał niestety przenieść się do świata wirtualnego. Impreza, która w zeszłym roku okazała się strzałem w przysłowiową dziesiątkę, zmieniła nieco formułę z powodu pandemii koronawirusa SARS CoV-2. Ale organizatorzy łatwo się nie poddają, w ramach Pikniku Historycznego odbyły się już dwa koncerty on-line muzyki średniowiecznej w wykonaniu zespołu Liarman. W Internecie znaleźć można też filmy z warsztatami, m.in. garncarskimi i tkackimi. Do opisanych materiałów najłatwiej dotrzeć za pomocą Facebooka, wpisując w wyszukiwarce "Wirtualny Piknik Historyczny w Bysławiu".

Niecodzienna pamiątka i konkurs z nagrodami
Z okazji Pikniku Historycznego powstała również wyjątkowa moneta – denar bysławski. Oryginalną pamiątkę dzieci mogły odbierać w filii Biblioteki Publicznej w Bysławiu oraz Bibliotece – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo w Lubiewie.

Fundacja Brama Epok i Bysławska Grupa Odtwórstwa Historycznego (główni organizatorzy Pikniku) przygotowali kolejną atrakcję dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Lubiewo. Tym razem to konkurs z nagrodami. Zadaniem jest stworzenie pracy plastycznej: rysunku, obrazu namalowanego farbami lub w innej, dowolnej technice. Praca ma przedstawiać projekt wymarzonego naczynia z gliny lub ilustrację do baśni o "Siedmiu krukach". Opowieść tę również znajdziecie w filmie na Facebooku. Zdjęcia prac konkursowych należy zamieszczać w komentarzach pod postem dotyczącym konkursu (TUTAJ). Komentarz powinien być wstawiony z konta rodziców bądź opiekunów. Ilustracje można przesyłać do niedzieli 2 sierpnia, do północy.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz