Zamknij

Lokalny hit turystyczny powróci: Projekt PLAŻA znów w Bysławiu!

13:51, 19.06.2020 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

Kolejne dofinansowania płyną do B-CKiP, w tym roku jest to już prawie 84 tysiące złotych! Dzięki najnowszym pozyskanym środkom, do Bysławia wróci projekt, na którym opierała się znakomita większość wyjątkowych atrakcji turystycznych w 2019 r.

Projekt PLAŻA był hitem zeszłorocznego sezonu turystycznego w Bysławiu. Nad tamtejszym jeziorem chyba jeszcze nigdy nie działo się aż tyle. Aby relacjonować różnorodne imprezy, jeździliśmy tam praktycznie co tydzień. Na plaży zorganizowano m.in.: huczny Dzień Dziecka, Piknik Historyczny ze średniowiecznymi wojami i wikingami, dzień z kulturą chińską czy warsztaty mydlarskie i z tworzenia wianków. Nie zabrakło też naszego lokalnego przysmaku – ruchańców z fjutem. Ponadto, dzięki wysokiemu dofinansowaniu, na bysławskiej plaży pojawiły się nowe leżaki i parasole ze specjalnie zaprojektowanym logiem, a także meble z palet. Poza tym zorganizowano kącik z animacjami dla dzieci. W Bysławiu trudno było się nudzić. Mimo ogłoszonej pandemii koronawirusa, z Biblioteki – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo płyną dobre informacje. Okazuje się, że projekt PLAŻA (tym razem z dopiskiem "Kierunek") będzie kontynuowany. B-CKiP otrzymało właśnie 20.000 zł na organizację kolejnych inicjatyw w ramach programu Lokalne Partnerstwa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. 

Stworzą wirtualną plażę
 Kontynuacja projektu ma na celu wzmocnienie zawiązanych w 2018 roku partnerstw między różnymi gminnymi instytucjami i mieszkańcami.
Projektowe działania planujemy na przestrzeni 6 miesięcy: od lutego 2021 r. do lipca 2021 r. Będziemy je realizować we współpracy z partnerami: gminą Lubiewo, sołectwem Bysław, OSP w Bysławiu, szkołami podstawowymi z Lubiewa i Bysławia, zakładem komunalnym, a także Domem Weselnym "Bogsia" 
– tłumaczy Izabela Kotlęga, specjalistka ds. promocji i animacji B-CKiP.

Pierwszym działaniem w ramach "Kierunku PLAŻA" będzie stworzenie nowoczesnej strony internetowej z możliwością wirtualnego spaceru po plaży.

Strona zostanie zbudowana z wielu nakładek, które pozwolą poznać plażę wieloaspektowo. Pojawią się nakładki: przyrodnicza, lokalno-historyczna, turystyczna, kulturalno-informacyjna. Oczywiście plaża w Bysławiu ponownie stanie się miejscem spotkań, organizacji plenerowych wydarzeń, warsztatów. Realizując poszczególne działania będziemy zapraszać do współpracy jak największą grupę osób, którzy chcą wykorzystać swój twórczy potencjał na rzecz wspólnego dobra 

– mówi dalej Kotlęga.

Do czerwca 2020 roku B-CKiP złożyło 6 wniosków o dofinansowania na działania kulturalne, z czego cztery zostały rozpatrzone pozytywnie i otrzymały dofinansowanie. Łączna kwota pozyskanych środków to już 83 800 zł.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz