Zamknij

Tradycje to ich specjalność: KGW Gostycyn ma 90 lat! ZDJĘCIA

22:12, 16.11.2019 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

Panie z KGW wraz z zaproszonymi gośćmi przejęły dzisiaj (sobota, 16 listopada) Gminny Ośrodek Kultury w Gostycynie.

A to z powodu ich wielkiego święta. Koło Gospodyń Wiejskich w Gostycynie świętuje... 90-lecie istnienia! Obchody rozpoczęły się mszą świętą, potem wszyscy przenieśli się do GOK-u. Tutaj gości przywitały dwie Aleksandry: Karnowska (obecna przewodnicząca KGW) oraz Weyna-Grabowska (córka wieloletniej przewodniczącej – Elżbiety Weyny). Jak zawsze nie brakowało gratulacji i podziękowań od lokalnej władzy oraz zaprzyjaźnionych stowarzyszeń. Do członkiń KGW Gostycyn trafiły także specjalne dyplomy. Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę taneczną. Na stołach z kolei pojawiły się przepyszne potrawy. Okazało się, że wszystkie przygotowały same Gospodynie: "Na własnej imprezie musiałyśmy się postarać" – usłyszeliśmy.

Koło Gospodyń Wiejskich w Gostycynie powstało między 21 a 23 listopada 1929 r. Niezwykle ciekawe jest jednak to, że 50-lecie KGW obchodzono w... 2010 roku! Jak w 9 lat Panie "nadrobiły" kolejne 40?!

Między innymi o tym napiszemy w kolejnym "Tygodniku Tucholskim". Historia warta jest przedstawienia. Sprawdzimy ją dokładnie. Tymczasem poniżej prezentujemy zdjęcia z sobotniej imprezy.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz