Zamknij

Impreza na rynku w Tucholi: MegaBeat'y już w tę sobotę!

12:18, 30.08.2019 | K.T
Skomentuj
grafika Agnieszka Joppek z Domu Nurtów Artystycznych
REKLAMA

Dwóch DJ-ów, scena na dywanie i niezapomniany klimat przełomu XX i XXI wieku. W Tucholi nie ma muzycznego klubu, więc DNA stworzy go na rynku! Start w sobotę o godzinie 20.00.

Słychać co jakiś czas głosy, że w mieście brakuje miejsc i wydarzeń skierowanych do młodszej publiczności. Z nową propozycją wychodzi do mieszkańców, nie tylko naszego powiatu, Dom Nurtów Artystycznych. Tak zapowiadają imprezę członkowie tej grupy:

Dom Nurtów Artystycznych powstał z potrzeby działania w Tucholi, dla Tucholi, z Tucholą. Przyświeca nam hasło: „kultura jest hybrydą” i kulturę tę chcemy wpompowywać w nasze miasto. Jak? Koło się zamyka – jeśli jest hybrydą, to w przeróżny! Tym razem pod pretekstem zakończenia lata organizujemy na tucholskim rynku darmową imprezę pt. MegaBeat'y z okazji Dnia Windowsa, który jest na stałe wpisany w światowy kalendarz. Chcemy udowodnić, że Windows 95, 98, 2000 czy Millenium to coś więcej niż systemy operacyjne. Za Windowsem kryje się przecież soczysty miąższ kultury lat 90. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nie dawał upustu swojej artystycznej potrzebie tworzenia grafiki rastrowej w programie Paint! Ale Windows to także kultowe dźwięki. Jednym z ich twórców był nie kto inny, jak legendarny kompozytor muzyki ambient Brian Eno! Wskoczcie w ciuchy z przełomu XX i XXI wieku i bawcie się razem z nami przy klubowej i elektronicznej muzyce.

MegaBeat'y na rynku startują w sobotę, 31 sierpnia o godzinie 20.00! Organizatorzy wyszli z założenia: skoro w mieście nie ma klubu muzycznego, stworzymy go na rynku, pod gwiazdami! Na scenie, a właściwie na dywanie, zagra dwóch DJ-ów: Pete Wilder (Tuchola) oraz PrEzY (Gdynia). To dzięki nim będzie można bawić się przy bardzo szeroko i luźno rozumianej muzyce z pogranicza gatunków: elektro, techno, ambient czy po prostu muzyki eksperymentalnej. MegaBeat'y powstają niejako pod pretekstem międzynarodowego Dnia Windowsa Dlatego też mile widziane będą przebrania w stylu lat 80., 90. i 2000. Na przybyłych będą czekać ponadto dodatkowe atrakcje i upominki. Wstęp wolny.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz