Zamknij

Świętojańskie Poezjowanie w Krzywogońcu wokół poezji i tradycji słowiańskiej ZDJĘCIA

11:53, 23.06.2019 | P.P
REKLAMA
Skomentuj

Świętojanki zorganizowane przez Fundację czAR(T) Krzywogońca miały wymiar nietuzinkowy i kameralny jednocześnie. Rzadko, właściwie nigdy, w najbliższym regionie, nie mamy okazji posłuchać takiego koncertu, który oprócz wizyty poetek z Ukrainy i konkursu poetyckiego, był podstawowym punktem programu sobotniego wieczoru.

- Nie koncert, a właściwie medytacja - wprowadzała organizatorka spotkania poetka Grażyna Wojcieczko będąca jednocześnie szefowa fundacji. Przez ok. godzinę w stan medytacji (w kilku przypadkach prawdopodobnie w sposób skuteczny) wprowadzało trio ChakraZu, muzycy nazywani jednocześnie "terapeutami", bo muzyka przez nich wykonywana może mieć właśnie terapeutyczny. Medytacja ta nastąpiła w niewielkim amfiteatrze w Krzywogońcu (gmina Cekcyn) w sobotę 22 czerwca wieczorem. Na facebooku "Tygodnika" znajdziesz krótkie próbki-filmiki z tego hipnotyzującego występu.

"Świętojańskie Poezjowanie" swoim charakterem oddało też nazwę wydarzenia. Konkurs poetycki "Woda i ogień" oraz recytacja w wykonaniu m.in. Hałyny Kruk i Anety Kamińskiej to punkty programu, które podobnie jak sam koncert, opiszemy w najbliższym, papierowym wydaniu "Tygodnika Tucholskiego". Ukaże się już 27 czerwca.

Tu zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z sobotniego spotkania w Krzywogońcu.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone