Zamknij

Debiut grupy Katharsis: "Mały Książe" w TOK-u ZDJĘCIA

10:41, 10.06.2019 | K.T
REKLAMA
Skomentuj

Nazwa nowej grupy teatralnej – Katharsis – nie jest przypadkowa. Jej członkowie zaczęli się spotykać, bo jak mówi reżyser „młodzież potrzebuje oczyszczenia od syfu tego świata”. Zadebiutowali klasyką, w Tucholskim Ośrodku Kultury wystawili „Małego Księcia”.

Filozoficzna opowieść autorstwa Antoine’a de Saint-Exupéry’ego to historia, która po pierwszym spotkaniu zostaje z człowiekiem na całe życie. Inaczej odbiera się ją jako dziecko, inaczej w okresie dorastania. Warto wracać do niej także w dorosłym życiu. Ta uniwersalność i symbolika „Małego Księcia” przekonała członków grupy Katharsis, aby przygodę tworzenia sztuki w takim składzie rozpocząć właśnie od mieszkańca planety B-612. Chociaż premiera w Tucholskim Ośrodku Kultury odbyła się w zeszły czwartek, 30 maja, młodzi aktorzy zaprezentowali się dwukrotnie już wcześniej uczniom tucholskich podstawówek. Katharsis skupiło się w swoim przedstawieniu na tym co najważniejsze w „Małym Księciu” – treści. Surowa scenografia, stroje, które wyróżniały poszczególne postaci i wiele prostego, ale nie banalnego przekazu o: dorastaniu do wielkiej miłości, prawdziwej przyjaźni, odpowiedzialności za drugiego człowieka, śmierci...

W najnowszym "Tygodniku" znajdziecie rozmowę z reżyserem Kacprem Sosnowskim. Dlaczego młodzi chcą pozostać niezależni? Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z premiery spektaklu.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone