Zamknij

Tuchola: 99 dzieci wzięło udział w konkursie Teatr Między Wierszami / FOTO

06:43, 01.12.2023 Agata Wiśniewska
Skomentuj Pchła Szachrajka w wykonaniu Bajdurek z dwójki okazała się najlepszym spektaklem w kategorii klas III-V. Ponadto do biorących udział w przedstawieniu powędrowały aż trzy nagrody za kreację aktorską. Pchła Szachrajka w wykonaniu Bajdurek z dwójki okazała się najlepszym spektaklem w kategorii klas III-V. Ponadto do biorących udział w przedstawieniu powędrowały aż trzy nagrody za kreację aktorską.

W czwartek, 30 listopada w TOK-u odbyła się 3. edycja Powiatowego Konkursu Inscenizacji Wiersza  "Teatr Między Wierszami". W przeglądzie, który po raz kolejny zorganizowała tucholska "Dwójka", zaprezentowało się 10 zespołów teatralnych ze szkół podstawowych. Dzieci na warsztat wzięły przede wszystkim twórczość Jana Brzechwy.

 Młodsze dzieci wzięły na warsztat głównie twórczość Jana Brzechwy. "Leń", "Pchła Szachrajka", "Żuraw i czapla" - to tylko niektóre z utworów poety, jakie przypomnieli uczniowie. Młodzież zmierzyła się z wierszami Adama Mickiewicza czy Danuty Wawiłow i Joanny Papuzińskiej. Krótkie przedstawienia nie należały do szablonowych. Młodzi aktorzy zaprezentowali bowiem nie tylko swoje zdolności recytatorskie, ale wokalne czy taneczne. 

Niełatwego zadania oceny występu młodych artystów podjęło się jury w składzie: Agnieszka SchreiberAnna Kozłowska i Justyna Kania. Punkty można było zdobyć za: odpowiedni dobór tekstu, interpretację teatralną, stopień opanowania tekstu, ogólny wyraz artystyczny, pomysłowość i kreatywność, a także współpracę pomiędzy członkami grupy. Docenione zostały także indywidualne kreacje aktorskie. 

Roli konferansjerek przeglądu podjęły się jego organizatorki Ewa Kwasigroch i Hanna Oller, które już za rok zaproszą uczniów szkół podstawowych do kolejnej edycji, by popularyzować wśród nich twórczość polskich poetów i uwrażliwiać na piękno języka polskiego, a przy okazji wspierać twórcze działnia dzieci. 

Szersza relacja z wydarzenia znajdzie się w przyszłotygodniowym wydaniu "Tygodnika". 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%