Zamknij

Muzeum Borów Tucholskich: Borusy na dni dziedzictwa / ZAPOWIEDŹ

13:27, 13.09.2023 Kamil Tajl Aktualizacja: 14:03, 13.09.2023
Skomentuj Muzeum Borów Tucholskich włączyło się w tym roku w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. Fot. (aw) Muzeum Borów Tucholskich włączyło się w tym roku w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. Fot. (aw)

W Muzeum Borów Tucholskich zaplanowano na sobotę darmowe zwiedzanie. Z kolei 22 września odbędzie się impreza z pokazami, zabawami i darmowym poczęstunkiem.

Europejskie Dni Dziedzictwa to cykliczny projekt o wyjątkowej skali i zasięgu. Co roku we wrześniu mieszkańcy starego kontynentu mogą bezpłatnie zwiedzać najciekawsze zabytki w swojej okolicy oraz skorzystać z wydarzeń towarzyszących.

Na naszym terenie w obchody EDD włącza się Muzeum Borów Tucholskich. Już w najbliższą sobotę (16 września) w godzinach 12:00 – 15:00 w budynku przy ul. Podgórnej 3 będzie można bezpłatnie zwiedzać ekspozycje stałe: "Historia miasta", Chata borowiacka", "Flora i fauna Borów Tucholskich", a także ekspozycję czasową "U Borusów w warstacie".

Z kolei 22 września (kolejny piątek) odbędzie się impreza pn. "U Borusów w warstacie". Rozpocznie się ona o godzinie 17:00 i potrwa dwie godziny. Szczegółowy program wydarzenia publikujemy przy artykule.

 

Program imprezy pn. "U Borusów w warstacie"

  • "Borusowe warstaty", czyli pokazy i nauka rzemiosła, m.in.: garncarz, koronczarka, plecionkarz, pszczelarz, zabawkarz,
  • gadki borowiackie w wykonaniu dzieci oraz wspólne zabawy,
  • "Ludowe plahandry" – program muzyczny ze wspólnym śpiewem, gawędami oraz konkursami,
  • bezpłatny poczęstunek.

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%