Zamknij

Dobre, kęsowskie szantowanie! FOTORELACJA

13:34, 03.08.2022 | K.T.
Skomentuj
REKLAMA

Kto do amfiteatru dotarł, ten na pewno nie żałował. Szantowe granie bez wątpienia mogło zaspokoić ciekawość osób lubiących spotkania z muzyką na żywo. A koncerty wniosły nie tylko pozytywną energię, ale i wymierne korzyści – zebrano środki na rzecz chorego Remka.

Muzycznie to był bardzo udany wieczór w Kęsowie. W tutejszym amfiteatrze – za pałacem – w sobotni wieczór (30 lipca) odbyły się pierwsze w historii gminy szanty.

Wystąpiły zespoły z wieloletnim, ogólnopolskim doświadczeniem scenicznym. Ich występy transmitowane są chociażby przez telewizję Polsat. Jako pierwsze zagrały Ryczące Dwudziestki – grupa składająca się z 4 męskich głosów. Choć na początku pojawiał się akompaniament gitar, to bez wątpienia wizytówką zespołu jest niezwykle klimatyczne śpiewanie a cappella. Przyjemnością było zasłuchiwanie się w kolejne utwory.

Kęsowskie koncerty pokazały, jak szeroko pojętym gatunkiem muzycznym mogą być szanty. Jako drugie wystąpiły bowiem Gumowe Szekle, które na scenę wprowadziły zupełnie inny (ani gorszy, ani lepszy) klimat od Dwudziestek. Zrobiło się energetycznie. Perkusja, flety, harmonijka ustna, bębny, akordeon, skrzypce, gitary, a nawet kontrabas elektryczny – te wszystkie instrumenty zabrzmiały podczas występu Gumowych Szekli. Z jakim graniem mieliśmy do czynienia w sobotę najlepiej sprawdzić na naszym fanpage'u na Facebooku – zamieściliśmy TUTAJ sporo filmów.

Spotkanie z muzyką szanty w Kęsowie miało bardzo ważny cel – podczas koncertów zbierano pieniądze na dalsze leczenie 12-letniego Remigiusza Wielandta z Kęsowa. Sponsorami szant były firmy: Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek z Chojnic, Zakłady Mięsne Skiba S.A, Maximus Broker Sp. z o.o. z Torunia, ZI-BI Zbigniew Obrębski, Gabinet Refleksologii Dobre Zdrowie Alina Sankowska-Kensik, Firma Handlowo-Usługowa T.A.K Polska i Sławomir Majnert jako osoba prywatna.

Sponsorzy opłacili występy zespołów, ale także dołożyli się do zbiórki na rzecz Remka. Ty też możesz wesprzeć leczenie chłopca, szczegóły znajdziesz na stronie Fundacji Miej Serce TUTAJ.

Więcej na temat koncertów i efektów zbiórki przeczytasz jedynie w najnowszym "Tygodniku Tucholskim". Poniżej prezentujemy obszerną fotorelację z wydarzenia.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%