Zamknij

Okonińska Pętla - Grand Prix Borów Tucholskich „wbiegło” do naszego powiatu

18:45, 25.06.2019 | Jarosław Kania
Skomentuj
REKLAMA

Największym wydarzeniem minionego weekendu na pewno była 2. Okonińska Pętla wchodząca w skład biegowego Grand Prix Borów Tucholskich. Wszystko wypaliło na piątkę, choć pogoda wręcz o niejeden stopień wyżej.

Okoniny Nadjeziorne stały się powiatową stolicą sportu, gdzie rozegrano ogólnopolską imprezę biegową – 2. Okonińską Pętlę. Tym razem start i meta były umiejscowione gdzie indziej – start nastąpił na ulicy, a zawodnicy na metę wpadali blisko linii brzegowej jeziora, w Ośrodku Wypoczynkowym „Leśna Oaza”.

(...)

Co uczestnicy rywalizacji wspomnieli o trasie?

- Dystans był dość przyjazny wszystkim przynajmniej z mojego punktu widzenia – komentuje Michał Kraiński ze Śliwic. - Było bez podbiegów, płasko, choć czasami w piasku uciekała noga, nie było to jednak decydujące o charakterze biegu.

Tuż przed startem obaw nie miał też Bogumił Cyron z Biegających Śliwic. Morsujący w chłodniejszym czasie Borowiak stwierdził, że nie ma co myśleć o dystansie, który trzeba po prostu przebyć, bo takie jest zamierzenie. Wnioski zawsze są ważne, ale tymczasem trzeba po prostu przebiec i wpaść na metę.

Po ukończeniu biegu i marszu podsumowano i ogłoszono na wydrukach rezultaty. Na scenie blisko mety do mikrofonu podeszli Andrzej Urbański (GOK Śliwice) i Michał Rytlewski (Biegające Śliwice). Uroczystość dekoracji miała swój smaczek, bowiem była przeplatana losowaniem nagród wśród biegaczy mających określone numery startowe. 

Prowadzący dekorację wspomnieli, że za dwa tygodnie odbędzie się bieg w Skórczu zaliczany, jak Okonińska Pętla, do klasyfikacji biegowego Grand Prix Borów Tucholskich. Biegacze zapamiętali też, że w sierpniu odbędzie się Śliwicka Dyszka. Na podium w swoich kategoriach wiekowych stawali: Michał Kraiński ze Śliwic, Daria Procek i Krystyna Januszewska z Biegających Śliwic. 
Przedstawiamy główne wyniki według podanych na stronie biegające.sliwice.pl. Komplet rezultatów można znaleźć tam w zakładce Okonińska Pętla.

Open mężczyzn
1. Mariusz Dembowski (H + H Polska) – 0:41:05
2. Piotr Pobłocki (UKS Ekonomik Maratończyk Lębork) – 0:41:15
3. Dawid Garski (Baszta Bytów) – 0:41:28

Open kobiet
1. Ewelina Paprocka (Luzino) – 0:46:03
2. Barbara Łącka (MKS Chojniczanka 1930 SA Chojnice) – 0:48:51
3. Kamila Grzonka (KS Sokół Zblewo) – 0:50:17

Klasyfikacja drużynowa
1. RulińskiRunningTeam
2. Biegające Śliwice
3. KS Sokół Zblewo

Nordic walking
1. Zbigniew Gwizdała (Gołąbek) – 0:31:17
2. Bartosz Gwizdała (Gołąbek) – 0:33:43
3. Stanisław Lenartowicz (Derby) – 0:34:11

To fragmenty relacji, którą przygotowujemy do najbliższego wydania "Tygodnika Tucholskiego"

Tu zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

(Jarosław Kania)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz