Zamknij

IV Tucholski Boxing Show już w piątek! Team naszych bokserów

14:38, 30.01.2019 | Piotr Paterski, fot. Sławomir Świetlik
REKLAMA
Skomentuj

W piątek w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się IV Tucholski Boxing Show. - Zależy mi, aby właśnie w Tucholi pokazać się z jak najlepszej strony – tę formułę jak mantrę w rozmowach z „Tygodnikiem Tucholskim” powtarzali młodzi bokserzy wywodzący się z Tucholi oraz innych mniejszych miejscowości powiatu tucholskiego, gdy spytaliśmy, jak czują się przed walkami przed swoją publicznością w rodzinnej okolicy. 

Jest w tej grupie młody człowiek, który już tego doświadczył. To Maciej Kotlęga, aktualnie już kilkukrotny medalista mistrzostw Polski, którego, drobniejszego niż dziś, mogliśmy oglądać podczas gali poprzedniej. Pod względem osiągnięć jest on niewątpliwie liderem tej młodej, interesującej grupy, którą w komplecie w redakcji gościł „Tygodnik”. Ale to jedyny przedstawiciel rodziny Kotlęgów, którego zobaczymy w walcie podczas IV Tucholskiego Boxing Show. Swój pojedynek będzie mieć dwukrotna medalistka mistrzostw Polski, na naszych łamach goszcząca wielokrotnie, Patrycja Kotlęga. Jak tłumaczy Marcin Gruchała, szef Gruchała Team, pod którego opieką są nasi bokserzy, będzie to niestety – najprawdopodobniej – ostatnia walka, akurat przed własną publicznością.

- Trzy lata temu przytrafiła mi się bolesna kontuzja kolana i do tej pory nie mogę trenować na 100% związku z tym podjęliśmy z trenerem Marcinem Gruchałą decyzję, a żeby zawiesić rękawice na kołku. Nadal będę trenowała jednak bardziej rekreacyjnie – to oficjalny komunikat Patrycji Kotlęgi.

Przypomnijmy, że wśród naszej młodzieży jest kolejny medalista mistrzostw Polski, o którym obszernie pisaliśmy Dominik Dul. Coraz śmielej poczyna sobie Julia Stachowicz, o której równorzędnej walce z utytułowaną zawodniczą w skali kraju również pisaliśmy w ostatnich tygodniach. Zresztą także wszyscy inni adepci tej dyscypliny z naszej okolicy walczący pod szyldem Gruchała Team rokują, a w rozmowie podkreślali, że ewentualny stres związany z występami akurat w Tucholi powinien ich motywować. W tej grupie jedna osoba wyróżnia się wiekiem. „Doroślejszy” od pozostałych jest Mikołaj Kęsik, postać znana w Tucholi z wielu powodów. Co Kęsik ma wspólnego z boksem? Czytaj w „Tygodniku” za tydzień, tuż przed galą. Podkreślmy, że pojedynki mieszkańców powiatu tucholskiego to nie wszystko. Mocna obstawiona będzie walka wieczoru O Puchar Burmistrza.

- Podczas czterech rund po trzy minuty spotkają się Wicemistrz Polski Seniorów 2017 wagi ciężkiej Andrzej Szkuta oraz zdobywca Pucharu Polski juniorów 2018 w wadze superciężkiej mieszkaniec Kościerzyny Kacper Mejna – zapowiada Gruchała Team – organizator IV Tucholskiego Boxing Show.

Podsumowując, mieszkańcy powiatu tucholskiego, którzy będąc walczyć przed swoją publicznością to: Julia Stachowicz, Maciej Kotlęga, Mikołaj Brzeziński, Dominik Dul, Daniel Kempa, Mikołaj Cieślik, Mikołaj Kęsik, Patrycja Kotlęga.

Organizatorzy zapowiadają, że wśród gości specjalnych wydarzeń będą: legendarny bokser Dariusz „Tiger” Michalczewski oraz najmłodszy polski zawodowy bokser bez przegranego pojedynku Kewin Gruchała. Galę dopełnią występ artystyczne, pokazy tańca, atrakcje dla publiczności. Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym burmistrza Tucholi Tadeusza Kowalskiego. W sprawie dostępności biletów należy kontaktować się z OsiR-em w Tucholi - ceny: 40 zł (przy ringu) i 20 zł (trybuna).

(Piotr Paterski, fot. Sławomir Świetlik)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone