Adam Kłopotek znów najlepszy - w biegach przełajowych nad Wisłą. We Włocławku wygrał po imponującym finiszu

09:17, 27.03.2024 .Jarosław Kania Aktualizacja: 09:17, 27.03.2024
Skomentuj Wiosna rozpoczęła się szczęsliwie dla śliwickich, młodych lekkoatletów. Wiosna rozpoczęła się szczęsliwie dla śliwickich, młodych lekkoatletów.

Włocławek był szczęśliwy dla śliwickich, młodych lekkoatletów, którzy startowali w zawodach międzywojewódzkich. Rewelacyjny finisz miał Adam Kłopotek, który wygrał swój bieg. Jego kolega Oliwier Brzeziński stanął na najniższym stopniu podium.

Ostatni weekend był rewelacyjny dla młodzieży z powiatu tucholskiego, co ciekawe - z dala od domu. Tym razem radosne wieści napłynęły znad Wisły, z Włocławka. Tam odbywały się Międzywojewódzkie Mistrzostwa U16 w Biegach Przełajowych. W biegu na 2 kilometry potwierdził świetną dyspozycję Adam Kłopotek. Niezwykle widowiskowy był finisz, gdy walka o pierwszeństwo na mecie trwała do ułamków sekundy. Adam był lepszy od rywala z Kartuz o jedną dziesiątą sekundy. Czas Borowiaka to 6:32.01.

Oliwier Brzeziński to drugi sportowiec, który został nagrodzony medalem. W biegu na 1000 metrów podopieczny Krzysztofa Kozłowskiego zameldował się trzeci na mecie i na jego piersi znalazł się brązowy medal. Reszta śliwickiej młodzieży poprawiła w wielu startach swoje rekordy. Tylko czekać na dalsze sukcesy w nadciągającej wiośnie.