Zamknij

Gruszka bokserskim mistrzem Polski, Dudzik, Miszker, Wandziński z brązem!

20:14, 08.10.2023 Jarosław Kania, Piotr Paterski Aktualizacja: 11:52, 09.10.2023
Skomentuj Weronika Dudzik i Jakub Gruszka. fot. nadesłane Weronika Dudzik i Jakub Gruszka. fot. nadesłane

Świetne wieści napłynęły z wielkopolskiego Śremu, gdzie w ostatnich dniach odbywały się Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w Boksie.

Oboje Borowiaków reprezentuje różne kluby, jednak w stolicy Borów są ich korzenie i nadal są związani z tym miastem. Dla Jakuba Gruszki złoty medal jest spełnieniem marzeń. Jak przyznaje, tytuł mistrza Polski jest najważniejszy w dotychczasowej karierze. W walce finałowej Borowiak pokonał Tomasza Michalskiego z województwa łódzkiego. Z kolei Weronika Dudzik w batalii o brązowy medal odnotowała zwycięstwo nad Malwiną Radziewicz z województwa mazowieckiego. Specyfika młodzieżowych mistrzostw krajowych w boksie polega na tym, iż w oficjalnych raportach i wynikach podaje się województwo, które reprezentuje dany sportowiec. Ściślej ujmując, informujemy, że Jakub Gruszka jest zawodnikiem Gruchała Boxing Team, natomiast Weronika jest członkinią MKS-u Start Grudziądz, a jej trenerem jest tucholanin Mikołaj Kęsik.

AKTUALIZACJA 

Na mistrzostwach znakomicie poradzili sobie ich najmłodsi uczestnicy, którzy pochodzą z powiatu tucholskiego. To:  Marcel MiszkerBartosz Wandziński. Obaj zakończyli mistrzostwa z brązowymi medalami! 

Niebawem w "Tygodniku" zamieścimy bardziej obszerny i szczegółowy materiał ze startu młodych Borowiaków w ich najważniejszych dotąd zawodach.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%