Zamknij
REKLAMA

Nowe stawki za śmieci w Cekcynie

11:47, 13.01.2022 | .
Skomentuj Fot. ilustracyjne
REKLAMA

Od 1 lutego w gminie Cekcyn będą obowiązywać nowe stawki opłat za gospodarowanie odpadami. Mieszkańców czeka spora podwyżka.

Obecnie mieszkańcy gminy Cekcyn za odbiór śmieci płacą 19 zł miesięcznie od osoby zamieszkującej daną nieruchomość. Od początku lutego w życie wchodzi uchwała dotycząca podwyżek opłat za gospodarowanie odpadów. Stawka wzrośnie do 25 zł, czyli o 31,58%. Dotąd mieszkańcy posiadający kompostowniki przydomowe mogli liczyć na obniżenie stawki o 2 zł od osoby. Od lutego obniżka ta jest dużo wyższa i wynosi 5 zł - najwięcej spośród wszystkich gmin w powiecie tucholskim.

Są to oczywiście stawki za śmieci segregowane. Ci, którzy nie stosują się do obowiązku zbierania odpadów w sposób selektywny, zapłacą więcej - jak czytamy w uchwale "Ustala się miesięczną podwyższoną stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w przypadku, gdy właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny, w wysokości 100 zł od mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość".

Odpady w gminie Cekcyn nadal odbiera Zakład Wielobranżowy Wiązar.

Poziom podwyżki nie wynosi więc 47%, jak błędnie napisaliśmy w nowym numerze "Tygodnika Tucholskiego". Informacja o podwyżce z 17 zł do 25 zł jest nieprawdziwa, ponieważ pierwsza z kwot dotyczy stawki bez bioodpadów, a druga zawiera już doliczoną kwotę za odbiór bioodpadów. Za pomyłkę przepraszamy.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

PawełPaweł

0 5

Podwyżka o parę złotych to żadna podwyżka, nie odczuje się tego w portfelu. 08:40, 14.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

serio?serio?

3 0

naprawdę tak myślisz? Jedziesz zaparkować auto, kilka złotych, prąd - kilka złotych, it itd. Jak zrobisz bilans na koniec roku, to pogląd zmieni się diametralnie
10:45, 14.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ProtestProtest

2 0

Myślę już od dawna, żeby się wypisać z tej gminy, gdzie nie ma możliwości żadnego rozwoju,żadnej pracy...w urzędzie pracują swoi aż brakuje foteli...Czy można zerwać z nimi umowę?.Nie używamy plastiku,żyjemy oszczędnie a i tak to nikogo nie obchodzi .Po co nam tacy, którzy windują sobie pensję a ludziom zabierają ciągle... 17:59, 16.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%