Zamknij
REKLAMA

Wojskowa ciężarówka wspomogła sanie Gwiazdora: Nie kilogramy, a tony prezentów dla dzieci! FOTORELACJA

11:29, 23.12.2021 | K.T.
Skomentuj
REKLAMA

Wjazd wojskowej ciężarówki, a za nią kolejnych dwóch aut, był dla zgromadzonych szokiem. Kiedy żołnierze zaczęli rozładunek, zebrani dosłownie zaniemówili. Do domów dziecka dotarły niezliczone ilości zabawek, ubrań i słodyczy. Oprócz tego Gwiazdor w moro przywiózł tostery, robota kuchennego, odkurzacz, a nawet pralkę i suszarkę.

O tym, że przyjaźń między Placówkami Opiekuńczo-Wychowawczymi nr 1 i 2 z Gostycyna i Żalna a 8. Kujawsko-Pomorską Brygadą Obrony Terytorialnej kwitnie w najlepsze, informowaliśmy 2 grudnia. Dzieci tworzyły na początku miesiąca specjalne kartki dla żołnierzy i już wtedy mundurowi wspominali o niespodziance na święta, którą szykują dla podopiecznych domów dziecka.

Obietnica została wypełniona w 100% procentach, a transporty prezentów dotarły do Gostycyna i Żalna. My obserwowaliśmy 17 grudnia na żywo, jak wojskowe auta z żołnierzami 81. Batalionu Lekkiej Piechoty z Torunia wtaczają się na parking przed placówką w Gostycynie. Już sam wjazd na plac zrobił na dyrektorce placówek Agacie Fröhlce i zgromadzonych pracownikach oraz dzieciach ogromne wrażenie. W Gostycynie pojawiła się bowiem ciężarówka wojskowa, za nią bus, a na dokładkę samochód osobowy. Już po chwili okazało się, że każdy z pojazdów jest dosłownie wypchany prezentami pod same dachy! Tym, którzy mieli witać żołnierzy, zabrakło słów. Ogromna radość mieszała się z niedowierzaniem.

Te wszystkie prezenty zabezpieczą na cały rok potrzeby naszych dzieciaczków. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za pomoc, za tę inicjatywę. Paczki są dodatkowo starannie opisane, widać jaki ogrom pracy włożyliście państwo w organizację całej akcji. Bardzo dziękujemy za to, że jesteście z nami [...]. Jesteście naszymi przyjaciółmi

– mówiła do żołnierzy Agata Fröhlke, kiedy opadły pierwsze emocje.

To tylko fragment szerszego artykułu, który w całości dostępny jest w świątecznym numerze "Tygodnika" (już w sprzedaży) lub na eprasa.pl i publico24.pl. Zobaczcie w fotorelacji (poniżej), jakie prezenty dotarły do Gostycyna.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%