Zamknij
REKLAMA

Główna w Tucholi to niewykorzystany potencjał?

09:30, 22.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Czy pobocze ulicy Głównej powinno pełnić w Tucholi funkcję reprezentacyjną? Takie jest zdanie radnego, który wystąpił ze stosownym wnioskiem. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy, który jest zarządca drogi proponuje gminie wykup pasa drogowego i jego utrzymanie.

Radny miejski Adam Brzoszczyk wniósł w ostatnim czasie o wystąpienie do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy o podjęcie działań mających na celu naprawę oraz uporządkowanie i utrzymanie w odpowiednim stanie nawierzchni chodnika i pieszo-jezdni oraz nasadzeń położonych po prawej stronie ulicy Głównej patrząc od wyjazdu z miasta w kierunku Chojnic.

- Aktualny stan tej części pasa drogowego nie tylko utrudnia mieszkańcom korzystanie z niego, ale również wpływa na postrzeganie Tucholi przez podróżnych - pisał w swoim wniosku Brzoszczyk. - Ulica Główna jest jedną z ważniejszych ulic stanowiącą wjazd do miasta przez którą dodatkowo przejeżdża ogromna ilość pojazdów. Powinna pełnić funkcje reprezentacyjną pomagając w promocji regionu.

Wniosek radnego zgodnie z regulaminem trafił do przewodniczącego Rady Miejskiej w Tucholi Krzysztofa Joppka celem podjęcia dalszych działań i przekazania sprawy do zarządcy drogi oraz pasa drogowego - Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy. 

Pytanie w tej sprawie do ZDW skierował także Tygodnik Tucholski. Rzecznik prasowy Michał Sitarek odpowiadając przypomniał, że Zarząd Dróg Wojewódzkich na ulicy Głównej, podobnie jak na innych ulicach Tucholi, którymi przebiegają drogi wojewódzkie prowadzi inwestycje i prace utrzymaniowe.

- Jezdnia została odnowiona przed dwoma laty. Wcześniej remontowany był chodnik po stronie południowej. Zlecane są prace przy przycinaniu krzewów i koszeniu poboczy oraz terenów zielonych. Co roku wykonywane są cząstkowe remonty na jezdniach serwisowych - odpowiada.

Rzecznik prasowy zarządu dróg podaje iż pas drogowy wzdłuż ulicy Głównej ma zróżnicowaną szerokość. W wielu miejscach stanowi nawet 25 metrów. Dla porównania standardowa szerokość samej jezdni to około 7 metrów. Przypomina również, że na terenie Powiatu Tucholskiego ZDW w Bydgoszczy zarządza siecią dróg wojewódzkich o długości ok. 90 km w tym na terenie gminy Tuchola siecią dróg o długości blisko 39 kilometrów.

- Cześć z nich przygotowywana jest do modernizacji, np. kolejne odcinki drogi wojewódzkiej nr 241 czy drogi 237. Prowadzone są obecnie prace na DW 241 tzw. Czarnej Drodze, które również przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i walorów użytkowych - mówi. - Widzimy możliwość przekazywania np. części pasa drogowego naszych dróg do gminy lub jego wspólnego utrzymywania. Jesteśmy otwarci na rozmowy z samorządem Tucholi, w zakresie wspólnych działań w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i estetyki miasta. Będziemy poruszać tę kwestię podczas najbliższych spotkań z samorządem lokalnym. Wiele innych samorządów decyduje się na takie rozwiązanie i odpowiada za wygląd rond, placów, skwerów w ciągu dróg wojewódzkich wykorzystując je w celach reprezentacyjnych - odpowiada Michał Sitarek.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

AndrzejAndrzej

0 0

Szanowny Panie Adamie Brzoszczyk widzę że jesteś bardzo zaangażowany w naszą ul. Główną, ale proszę o więcej ambicji w tworzeniu "OBWODNICY TUCHOLI", a nasza ul. Główna będzie dalej naszą ładną zieloną ulicą . I WEŹCIE SIĘ WSZYSCY W GMINIE I PAN DO ROBOTY ZANIM ZABETONUJESZ NAM KOLEJNY ODCINEK ZIELENI!!!!

Pozdrawiam🙂!
00:15, 25.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%