W Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem w Tucholi rozpoczął się nowy rok akademicki. Były przemówienia gości oraz immatrykulacja, czyli przyjęcie nowych studentów w poczet uczelni.
Z uwagi na pandemię inauguracja nowego roku akademickiego Wyższej Szkoły Zarządzania Środowiskiem w Tucholi miała szczególny charakter. Liczba zaproszonych gości była bardzo ograniczona, bo jak wspomniał prowadzący uroczystość rektor Krzysztof Kannenberg, do końca nie było wiadomo, jaką formę rozpoczęcia roku uczelnia miała przyjąć. Niektóre szkoły wybierały metodę hybrydową, inne stacjonarną - zaznaczał. W Tucholi inauguracja przybrała jednak tradycyjną formę. Podobnie jak w latach ubiegłych, rok akademicki rozpoczęto w kościele od uczestnictwa w uroczystej mszy świętej. Później studenci pierwszego roku oraz zaproszeni goście spotkali się z wykładowcami i przedstawicielami władz uczelni na oficjalnej akademii w sali widowiskowej Tucholskiego Ośrodka Kultury.
W oparciu o aktualnie dostępne kierunki studiów na WSZŚ w Tucholi rok akademicki 2021/2022 rozpoczęło 130 studentów. Krzysztof Kannenberg przypomniał młodym ludziom o tym, jak solidne fundamenty ma tucholska uczelnia i jaką pełni rolę.
- Tu pachnie lasem, co dla naszej uczelni jest wyjątkowo ważne. Tu łatwo wtopić się w przyrodę i równie łatwo ją usłyszeć. Trzeba tylko chcieć - podkreślał.
O roli uczelni mówili również goście, którzy wraz z rektorem wręczali nagrody wyróżniającym się studentom. Wśród nich byli burmistrz Tadeusz Kowalski, członek zarządu powiatu Waldemar Kierzkowski oraz w imieniu Regionalnego Dyrektora Lasów Państwowych w Łodzi Robert Krokowski Nadleśniczy Nadleśnictwa Poddębice.
Zgodnie z tradycją spotkania inauguracyjnego przedstawiciele studentów pierwszego roku, jak i przedstawiciele Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Tucholi i w Kamieniu Krajeńskim złożyli w obecności władz Uczelni, Senatu i wszystkich przybyłych gości ślubowanie. Obiecali zdobywać wytrwale wiedzę i umiejętności, dbać o godność i honor społeczności akademickiej, przestrzegać zasad tolerancji oraz współżycia społecznego, postępować zgodnie z regulaminem studiów i innymi przepisami obowiązującymi w Uczelni. Chwilę później odśpiewano uroczyście pieśń „Gaudeamus igitur” i rozdano indeksy.
2 0
A była tam telewizja? Bo jak nie to poza TV pandemii nie ma!
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tygodnik.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz