Zamknij

Remont łazienki do budżetu się nie załapał

13:52, 28.05.2021 | L.Z
Skomentuj
REKLAMA

W połowie maja odbyło się posiedzenie Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego gminy Tuchola na 2022 rok. Przypomnijmy, że zgłoszono łącznie 18 projektów. 11 z nich dotyczyło miasta, a 7 sołectw. Zespół odpowiedzialny za przeprowadzenie procedury związanej z budżetem dokonał weryfikacji formalnej wszystkich wniosków.

Projekty, co do których nie zgłoszono uwag, przekazano do weryfikacji merytorycznej. Zajmą się tym pracownicy odpowiednich wydziałów Urzędu Miejskiego w Tucholi. Z kolei do liderów projektów, w których stwierdzono braki, skierowano pisma z prośbą o uzupełnienie lub poprawienie wniosków. Warto też dodać, że w trakcie weryfikacji zespół oceniający jeden z nich całkowicie odrzucił. Wykluczony wniosek dotyczy zakupu materiałów na remont łazienki w Szkole Podstawowej w Kiełpinie. Podstawą odrzucenia jest zapis w regulaminie do uchwały Rady Miejskiej w Tucholi w sprawie Budżetu Obywatelskiego gminy Tuchola na 2022 r. Zgodnie z nim w ramach BO nie mogą być zgłaszane projekty zadań inwestycyjnych i nieinwestycyjnych, które z założenia nie byłyby ogólnodostępne.

Termin na przeprowadzenie weryfikacji formalnej i merytorycznej upływa 31 lipca 2021 roku i wtedy będą znane wszystkie projekty, które wezmą udział w głosowaniu.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

TucholaninTucholanin

2 0

Bardzo dobre zdjęcie! Inwestycja zrealizowana z budżetu obywatelskiego i zamknięta na 4 spusty dla obywateli - mieszkańców Tucholi. Jeżeli inwestycja jest realizowana w ramach budżetu obywatelskiego to jest wymóg formalny aby była dostępna dla wszystkich a nie dla wybranych... 11:01, 04.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%