Zamknij

W Tucholi powstaje nowa przychodnia lekarska! Przy... "Biedronce"

10:33, 27.01.2021 | Lucyna Zdanowska, fot. Piotr Paterski
Skomentuj
REKLAMA

W Tucholi będzie wkrótce działać nowy ośrodek zdrowia - pod szyldem Therapeutica. Lokalizacja placówki zaskakuje - przychodnia na siedzibę obrała obiekt, w którym przy ulicy Krzywej znajduje się nowa "Biedronka". 

Therapeutica na rynku medycznym funkcjonuje od 1999 roku. Mamy tu na myśli kilka zakresów, m.in. Przychodnię Lekarską w Chojnicach, która świadczy usługi opiekuńcze, lekarzy rodzinnych, lekarzy specjalistów, pielęgniarek środowiskowo–rodzinnych, położnych po usługi stomatologiczne, rehabilitacyjne i diagnostyczne. Oprócz tego Therapeutica znana jest z działań w zakresie transportu sanitarnego i medycznego na terenie całego kraju i za granicą oraz zespołów wyjazdowych systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego. 

Na terenie powiatu tucholskiego świadczy usługi w ramach stacji pogotowia ratunkowego. Chodzi o: Zespół Specjalistyczny „S” Ratownictwa Medycznego z miejscem wyczekiwania przy szpitalu w Tucholi, Zespół Podstawowy „P” Ratownictwa Medycznego z miejscem wyczekiwania w Tucholi, Gostycynie i Zespół Podstawowego „P” Ratownictwa Medycznego z miejscem wyczekiwania w Śliwicach. 

Teraz Therapeutica postanowiła otworzyć w Tucholi przychodnię lekarską. Placówka ma funkcjonować w nowym, zaskakującym obiekcie - obok nowo otwartej przy ulicy Krzywej w Tucholi "Biedronki", a w praktyce dokładnie w tym samym budynku, w którym mieści się market. Budynek handlowy został tak wzniesiony, by można było wygospodarować osobne miejsca na organizację lecznicy. 

Tomasz Ossowski, który jest prezesem firmy Therapeutica, potwierdza wieści o uruchomieniu przychodni lekarskiej. Przyznaje w rozmowie z "Tygodnikiem", że aktualnie trwają prace dopinające nowy projekt.

- W tym momencie jesteśmy na etapie uzyskania ostatnich odbiorów i wszelkich wymaganych do rozpoczęcia działalności pozwoleń. Jesteśmy też przed podpisaniem kontraktów z NFZ - mówi Ossowski. - Liczymy, że otwarcie przychodni nastąpi w połowie marca. 

Zdaniem szefa firmy Therapeutica dzięki otwarciu nowej przychodni, która będzie działała w ramach podstawowej opieki zdrowotnej, pacjenci zyskają lepszy dostęp do lekarza, szybszą diagnostykę, także specjalistyczną. Przypomnijmy, że aktualnie w Tucholi - jako tzw. POZ - działa Miejskie Centrum Lekarskie. Więcej na temat nowego ośrodka zdrowia wkrótce.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

lowipelowipe

1 0

Teraz są małe koszty złożenia przychodni. Dwa nie odbierane nr telefoniczne i juz! 07:37, 03.02.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

WyrodnyWyrodny

0 0

Takie rzeczy należy zgłaszać i być może będzie rozwiązany problem. :) 21:14, 04.02.2021


0%